Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

oliee0

HWMonitor

Polecane posty

Witam,

otóż mam nietypowy problem. Gdy odpalę HWMonitor to pokazują się na monitorze paski pionowe, za każdym razem inny kolor i robi się automatyczny reset komputera. Ze 2, może 3 razy udało mi się odpalić program bez resetu, ale pokazuje jedynie płytę główną (bez temp.), procesor (jedynie napisane jest AMD K10) i pokazuje akurat bezbłędnie 2 HDD z temp. i to wszystko, jednak brakuje temperatur i rdzeni do CPU oraz w ogóle nie pokazuje karty graficznej.

Jeszcze parę dni temu programik działa w 100% dobrze i wszystko pokazywał ok, a z komputerem nic nie ruszał, oprócz instalacji jakiś drobnych programów, które nie mają wpływu na takie rzeczy.

W czym problem? Raz chyba pojawiły mi się te paski bez powodu, tzn. tylko oglądałem film na YT, ale nie mogę dać pewności, że w tle nie był odpalony HWMonitor. smile_prosty.gif

Pomóżcie, bo to dobry program, a dość dziwny problem.

PS: Temperatury są ok, nic nie ma powyżej 40 stopni, podczas grania nigdy nie było restartów, ani podczas mocnego obciążenia, więc zasilacz jest ok.

Edit: To samo dzieje się w CPU-Z. Po restarcie systemu mam info. i wychodzi BlueScreen i jego oznaczenie to BBCode 124.

Sprawa zrobiła się bardziej poważna, otóż zresetowałem bios i przeinstalowałem wszystkie podstawowe sterowniki, zniżyłem taktowanie CPU do standardowego poziomu i problem nadal występuje, tzn. gdy chcę włączyć obojętnie jaki program, który ma coś związanego z procesorem (np. HWMonitor, CPU-Z czy Speccy) to od razu jest BlueScreen. W Debugging Tools sprawdziłem ostatni dump i wyszło coś związanego z procesorem, ale nie było za dużo napisane, jedynie tyle, że to coś z procesorem i błąd BB Code - 124 oraz Device 256_1.

Problem rozwiązany. :) Chociaż dumpy pokazywały, że winny jest procesor to tak na prawdę była to wina "Sterownik ekranu AMD" z najnowszego Catalyst ze strony AMD, naprawiłem to instalując oficjalne Catalyst ze strony MSI do mojej kart graficznej. Wątek do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...