Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nestfrom

Kompresja filmów w VirtualDub - brak istotnych kodeków kompresji

Polecane posty

Witam.

Bawiłem się ostatnio Frapsem, w efekcie otrzymując filmik ważący 4 GB. Chcąc zmniejszyć jego rozmiar posłużyłem się poradnikami z internetu. Najbardziej do gustu przypadł mi VirtualDub (notabene był programem poleconym w pierwszym w miarę rzetelnym filmie na jaki trafiłem, ale sądzę, że wszystkie działają bardzo podobnie). Problem polega na tym, że gdy wejdę w opcję "Compression" na liście kodeków kompresji nie ma tych, które zostały użyte w tym poradniku: http://komputery.spr...ku-w-virtualdub

Jedyne kodeki, jakie tam mam to: http://img818.imageshack.us/img818/162/beztytuubhe.jpg

Nie wiem, czy te wystarczą. Nie wydaje mi się, dlatego pytam na forum. Od razu mówię, że jeżeli będę musiał instalować K-Lite Codec Pack, ffdshow albo inną paczkę kodeków, to prosiłbym od razu mnie poinstruować jak mam to skonfigurować przy instalacji. Boję się, że coś popsuję, ponieważ jestem kompletnie zielony.

Jeżeli znacie jakiś lepszy program do kompresji filmów nagranych Frapsem, chętnie go sprawdzę. Podobno nawet Windows Movie Maker się doskonale nadaje. Zależy mi jedynie na tym, żeby film nie stracił na jakości, jak to już mi się zdarzyło z programem AVS Video Converter confused_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy link po wpisaniue w google nazwy kodeku użytego w filmiku http://download.nf.p...deki-xvid-mpeg/. Tego poradnika nie nazwałbym również rzetelnym, bo kwiatki jak "wirtual dup", "przesuwamy filmk na to okienko", "kompresion" i "ja akurat wybiorę ten (kodek) na samym dole" skutecznie zniechęcają do oglądania.

Z obrazku mogę równiez wywniskować, że nagrywałeś filmik z komentarzem i zmixowałeś ścieżkędźwiękowe z gry z tą z twoim głosem. Jeśli twój głos wymaga obróbki to lepiej nagrywać mikrofon oddzielnie, np. darmowym Audacity. Jeśli zależy ci na jakości to zaznacz opcje full-size w ustawieniach frpasa, ponieważ jeśli tego nie zobisz film będzie miał rozdzielczość równą połowie ustawionej. Jeśli zacznie ci wtedu mulić komp zaznacz nagrywanie w 30fps.

Jeśli zależy ci tylko na kompresji to formatu odpowiadającem youtube'owi to zastanów się nad skorzystaniem z darmowego programu Freemake Video Converter .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wystarczy przeciągnąc plik na okienko programu i wybrać format i jakość plikj aki chcemy otrzymać.

W moich alfach mikrofon jest niby ten sam co w sigmach, ale jakość nagrywanego dźwięku jest słaba, dlatego doradziełm ci możliwość dodatkowej obróbki dźwięku przy mniejszym wysiłku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem marną jakość, dopóki nie podłączyłem mikrofonu bezpośrednio, a nie przez USB. Później ustawiłem micro boost +20 db w kontroli urządzeń audio (Panel sterowania -> Sprzęt i dźwięk -> Zarządzaj urządzeniami audio -> Nagrywanie -> Microphone -> PPM -> Właściwości -> Niestandardowy -> Zaptaszkowanie micro boost +20 db). Możliwe, że tylko moja karta muzyczna obsługuje taką opcję, (w realteku jest na bank) ale możesz spróbować wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kompresji wideo, nagrywam gameplaye i z pliku 3GB konwertuje pliki do wagi około 350mb, przy takiej samej rozdziałce jak nagrywam czyli 1280x1024, używam any wideo konwerter na takich ustawieniach:

http://imageshack.us/photo/my-images/607/beztytuuucm.png/

i powiem że nie traci na jakości tak aby było to widac, przynajmniej ja po wrzuceniu na yt nie widze jakiś pixeli itp, i konwertuje szybko, sprawdz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Przekonwertowałem film za pomocą Freemake Video Converter. Niestety, oprócz znacznej utraty klatek/s i zacinania się obrazu, dźwięk uległ opóźnieniu. Nie polecam tego programu. Ehh... Poszukiwania magicznego konwertera Let's Playera trwają confused_prosty.gif

@Edit

Przy podejściu drugim już lepiej. Ustawiłem framerate, dźwięk i inne pierdoły na Oryginalne. Kodek: MPEG4. Efektem tym razem był strasznie rozpikselowany obraz i przyspieszenie dźwięku o ok. 1 sekundę. Sądzę, że jestem już blisko. Jakieś porady a propos ustawień?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpopularniejsi Let's Playerzy renderują używając programów do obróbki video. Co do Freemake'a, to jesteś pewien, że wszystko dobrze ustawiłeś ? Jeśli filmik na iść na youtube w 720p to wybierasz konwersje do MPEG i profil HD720p. Możesz też spróbować programu podanego przez qwerty1991 na takich samych ustawieniach, zmieniając tylko rozdzielczość na taką jaką ma twój filmik.

Jeśli chodzi o jakość mojego mikrofonu to coś takiego nie przejdzie, ponieważ na swoim zintegrowanym realteku słychać szumy, których nie da się usunąć bez straty jakości.

Edit:

Zapomniałem dodać, że w mi windowsowym playerze filmiki wyrenderowane Freemake'iem często się zacinały, ale po uploadzie na youtube wszystko działało płynnie i nie było widać żadnych ubytków w klatkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...