Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Altair25

Problem z instalacją sterowników 12.6 do karty ATI Radeon Mobility HD 5870

Polecane posty

Mój problem polega na tym, że nie mogę zainstalować sterowników do mojej karty graficznej. Tak jak jest napisane w wszelakich poradnikach, usunąłem stare sterowniki i rozpocząłem instalację nowych ściągniętych ze strony ATI. Na początku instalacji wszystko idzie w porządku, natomiast kiedy pasek dojdzie do połowy czy gdzieś to komputer się resetuje, a sterowniki nie zostają zainstalowane. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale bardzo proszę o pomoc osoby obeznane w tym temacie. Za udzielenie pomocy z góry dziękuję.

Na wszelki wypadek podaję zawartość mojego laptopa firmy ASUS:

Procesor Intel Cor i7 4x2,5

Karta ATI Radeon Mobility HD 5870

6 GB Ram

Windows 7 64 bit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałeś sterowniki ze strony AMD (http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx)? Spróbuj, też, ze strony Asusa (AMD, bodaj, tak do końca nie wspiera kart do określonych laptopów - ale tu mogę się mylić). Poza tym, sprawdź, czy w Menadżerze urządzeń nie występują jakieś konflikty sprzętowe.

BTW, znasz angielski?

P.S. Nie miej zbyt wielkiej nadziei, ja Ci chyba nie pomogę - problemy programowe to raczej nie moja działka (co innego, jakbyś miał sprzętowe ;]).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą odkryłem, że podczas instalacji sterowników występuje inna wersja niż ściągnąłem. Ze strony Ati ściągnąłem wersję 12.6, a podczas instalacji zatytułowane jest menadżer instalcji Catalyst wersja 08.00 i coś tam dalej.

@antros22- Szukałem na stronie ASUS tych sterowników, lecz ich nie znalazłem. Jeżeli wiesz jak mogę je znaleźć to bardzo bym prosił o udzielenie tej informacji. Angielski znam niestety pomiędzy słaby, a średnim poziomem. Ostanio myślałem nawet o jakimś kursie angielskiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka sprawa.Specjalnie dla Ciebie napisałem do człowieka który jest powiązany z tą firmą i napisał mi że w panelu sterowania > dodaj usuń programy jest pare rzeczy z tym związanych których jeśli sie nie odinstaluje to będą przeszkadzać.Spróbuj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą odkryłem, że podczas instalacji sterowników występuje inna wersja niż ściągnąłem. Ze strony Ati ściągnąłem wersję 12.6, a podczas instalacji zatytułowane jest menadżer instalcji Catalyst wersja 08.00 i coś tam dalej.

To tylko numer wersji catalyst install manager. Dla najnowszych 8.0.881.0.

Ja tam sądzę, żebyś przy instalacji zaznaczył tylko same sterowniki (opcja instalacji niestandardowej) i jak się powiedzie powtórzył dla dalszych elementów, dojdziesz, który powoduje problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monoceros- Bardzo dziękuję, że specjalnie dla mnie takie rzeczy robisz. A czy ten człowiek napisał, co konkretnie usunąć?

@aster-Czyli mam zaznaczyć tylko sterowniki ekranu ATI? Tylko jest pewna niezgodnoś, gdyż tam pisze, że jest wersja 8.980, a jak już mówiłem ściągnąłem wersję 12.6.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra przesłałem screeny koledze.Mam nadzieję że cos z tego wyjdzie biggrin_prosty.gif

Napisał żeby odinstalować z pierwszego screena pozycje pod nazwą AMD CATALYST INSTALL MANAGER bo nic innego związanego z grafą tam nie ma. I zrób tak że najpierw odinstaluj ten program i dopiero spróbuj ściągnąc te sterowniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aster-Czyli mam zaznaczyć tylko sterowniki ekranu ATI? Tylko jest pewna niezgodnoś, gdyż tam pisze, że jest wersja 8.980, a jak już mówiłem ściągnąłem wersję 12.6.

12.6 to cały pakiet, czyli wszystkie komponenty, a 8.980 to wersja samych sterowników (i to są najnowsze z pakietu 12.6, takie same co ja). Spróbuj po kolei instalować i tak najważniejsze są same sterowniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aster-Dzięki za odpowiedź.

@Monoceros- No właśnie usuwałem ten program już wcześniej i robił się ten problem.

Myślę jednak, że same sterowniki się zainstalowały podczas tej przerywanej instalacji, ponieważ gdy miałem stare sterowniki Bf3 nie chciał mi się włączyć i pisało, że program przestał działać. Dzisiaj spróbowałem jeszcze raz zainstalować i problem zniknął. Więc chyba sterowniki się zainstalowały, ale reszta, m.in. Catalyst control center nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...