Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ravin

Rozwiązany: Wentylator ocierający się o obudowę.

Polecane posty

Witam.

Nie wiem czy można to nazwać jakimś wielkim problemem ale taki posiadam. Mianowicie wentylator na dole obudowy który ma wsysać powietrze ociera się lekko podczas swojej pracy o obudowę przy czym ściera się oraz raz na jakiś czas brzęczy. Czy da się temu jakoś zaradzić ? Pod zasilaczem mam taką osłonke jak by z pianki, da się coś takiego kupić pod wentyl i czy to by zdało egzamin ? Dzisiaj jak czyściłem kompa i zdjąłem na dole obudowy filtr przeciwkurzowy to posypał mi się z wentylatorka biały proszek który wyglądał jak amfa a było to spowodowane właśnie przetarciem się górnej części wentylatorka(jest on zamontowany przodem do dołu w celu wsysania powietrze do obudowy).

Na górze obudowy mam zamontowany taki sam wentylator, który jest zamontowany aby wyciągał powietrze i z tej strony już się nie ociera bo jest taki jakby plastik dzięki któremu się nie styka z obudową i nie ma takiego problemu.

Prosze o jakieś rady, co mógł bym z tym zrobić, nie wiem czy problem dobrze opisałem więc w razie co piszcie to postaram się to lepiej wytłumaczyć.

Wentylator: SilentumPC Sigma EVO 120mm

Obudowa: SilentumPC Brutus 410

Dołączam screen na którym jest zaznaczona część która ociera się o obudowę.

Dodam że obydwa wentylatory montowałem na śrubki.

post-79938-0-95619900-1341487911_thumb.j

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jutro spróbuję. Dzisiaj nie mam już czasu tego zrobić, ale jutro z rana spróbuję i napiszę jak to zda egzamin.

Może być dobrze bo sięz tym bawiłem i próbowałem to na śrubkach tak ustawić aby trochę odstawało od obudowy ale nie dało zbytnio rady, na kołkach będzie pewnie lekki luz więc może być ok.

[EDIT]

Założyłem dolny wentylator na kołki tak jak pisałeś yojo i na pewno słychać(albo może nic nie słychać biggrin_prosty.gif) wyciszenie się dolnego wentylatora. Więc jeden problem z głowy. Zauważyłem że nadal się ociera ta końcówka o obudowe ale jak by mniej bo wszystko na kołkach jest luźniejsze, więc niech sobie podziała komputer trochę i zobaczę czy nadal jest słyszalny ten okropny dźwięk podczas ocierania. W każdym razie, dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nadal stuka, parę sekund raz na jakiś czas. Ogólnie jest ciszej ale jednak się przeciera. Może jak się dostatecznie przetrze to będzie ok, nie wiem. Coś jeszcze spróbuję pokombinować.

Mam jeszcze jedno pytanko, które wentyle są ważniejsze, wdmuchujące czy wydmuchujące powietrze ? Bo mógł bym zamienić wentylator który był jużw obudowie i jest przymocowany na tył budy z tym na dole i powinno być ok tylko tamten jest chyba troszkę gorszy więc gorzej by wsysał powietrze od dołu. Nie jest on taki wypukły więc zapewne by nie ocierał o obudowę. Co o tym myślicie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłem te wentylatorki i teraz jest ok, kompa w ogóle nie słyszę. Z dolnego wentyla teraz zdjąłem adapter wyciszający to jest nawet lepiej niż wcześniej bo i tak nie słyszalny a większe ma obroty. Jak przykładałem kawałek prostej linijki to ten evo120 po całości jej dotykał a u tego SilentumPC "no-name" co był w obudowie dużo było luzu. Teraz nic nie ociera i ten dolny jest zaczepiony na kołkach tak jak poradziłeś wiec wszystko jest super cichutkie i co ważniejsze nie ociera się o obudowę. Dzięki wielkie za radę z tymi kołkami i ogólnie za fatygę. Rozwiązane i temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...