Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rozszczepek

Rozwiązany: Problem z karta graficzna

Polecane posty

Witam.

Na wstepie chcialbym zaznaczyc, ze jestem laikiem i prosze o wyrozumialosc.

Niedawno kupilem skladaka (posilkowalem sie opiniami ludzi z tego forum, za ktore jeszcze raz dziekuje :) ).

Nigdy w zyciu nie podlaczalem karty graficznej i nie wiem co jest grane.

Przysalli mi juz zlozony sprzet, ale wyjeli karte graficzna ze wzgledow bezpieczenstwa jak zaznaczyli.

Zainstalowalem system. Zainstalowalem wszystkie sterowniki do plyty glownej. Teraz wpinam karte graficzna do plyty glownej i podpinam karte graficzna do zasilacza. Po uruchomieniu komputera system sie uruchamia, ale monitor nie reaguje (nie wyswietla obrazu). W tym momencie chyba powinienem wgrac sterowniki, ale nie bardzo jest jak....

model karty to MSI R6850

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie po podlaczeniu zasilacza do karty odpalam komputer i widze ciemnosc :(

podlaczam bezposrednio zasilacz do tego wejscia http://1.bp.blogspot.com/_ACLgTlLlq0E/TRxe...SI.R6850_04.jpg

nie wiem moze ja cos zle robie, bo w komplecie byla taka przejsciowka

http://www.chip.pl/images/testy/podzespoly...g/image_preview

ta po lewej stronie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej karcie sa dwa wejscia i zeby podlaczyc monitor potrzebna jest przejsciowka.

Wyglada na to, ze karta jest ok, ale pojawil sie inny problem. Aby zalozyc przejsciowke do prawidlowego wejscia na karcie musialem ja troche odkrecic i jest teraz tylko zaczepiona na plycie glownej.

Zakupilem obudowe Silentium Brutus 410 Pure Black i to "dobre" wejscie do karty znajdowalo sie na samej gorze tak, ze po zabezpieczeniu sledzia karty nie mozna bylo zamontowac przejciowki ze wzgledu na budowe obudowy. Zeby to wszystko dobrze wspolgralo to albo musialbym przekrecic plyte gorna i osadzic karte pietro nizej, albo naciac ta obudowe tak aby przejscowka sie zmiescila bo brakuje okolo 0,5 cm.

Po podlaczeniu do tego drugiego wejscia, ktore jest nieco nizej i nic nie trzeba kombinowac niestety monitor nie reaguje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, to moje tlumaczenie faktycznie moglo byc troche niezrozumiale.

Nie mam aparatu, ale znalazlem dosc dobre zdjecie w sieci.

http://w879.wrzuta.pl/obraz/powieksz/347ZLvJLcl4

Czerwonym kolorem zaznaczylem problem. W tym miejscu znajdują sie dwa wejscia do karty i aby podlaczyc monitor potrzebna jest przejsciowka. Niestety do gornego wejscia nie mozna jej zamontowac bo brakuje w sumie kilku milimetrow. Sprobuje urznac troche plastikowej oslony z tej przejsciowki i powinno wejsc(aktualnie odkrecilem sledzia karty graficznej i jakos to sie udalo podlaczyc, ale na pewno tak nie moze zostac)

Mam nadzieje, ze sie sytuacja rozjasnila troche. W ogole dziwne jest to, ze nie mozna tam zmiescic tej przejsciowki :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz kupić za kilka złotych przedłużacz pasujący do tego wejścia na karcie, podłączyć jeden koniec do karty, a drugi do przejściówki.

Następnie przejściówkę do właściwego kabla.

Unikniesz wiercenia :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...