Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Damian747

Jak wyłaczyc przyspiesznie sprzetowe wideo i DVD

Polecane posty

Mam karte Radeon Vertex HD5670 1GB.Nie wiem jak ustawic softwere,Catalis Control Center czy jakies inne ustrawienie zeby nie wyskakiwal czrany ekran przy odtwarzaniu DVD.Mialem juz podony problem z filmami WMV ale wylaczylem przyspiesznie sprzetowe i juz n igdy mi nie wywaliło,mialem tez problem z ogladnie4m filmo we flaschy ale wylaczylem przyspiesznie sprzetowe w Adobe flasch player ,ustwilem profil do internetu i juz nigdy mi nie wyskoczyl czrny ekran lub jakies paski.

Problem mam z odtwarzniem DVD,podczas przelacznie lub przy bootowaniu potrafi wyskoczyc czrny ekran i trzeba restartowac komputer.Wierzę że jest to wina jakiegos ustwaienie przyspieszani sprzetowego alebo konfiguracji ,jestem prawie w 100 procentach przekonany ze problem jest z softwerem,tylko nie wiem co???Troche slabo sie orentuje,komputer jest prawie nowy ma pare miesiecy...prosze o pomoc jezlei macioe juz takie rzeczy poustawiane,pomozcie bo nie moge normalnie ogladc DVD,jak mi wyskoczy to musze go restartowc,sami rozmumiecie....

Korzystam z Windowsa7

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem chyba rozwiazałem,Dvd jest dekodowane przez MPEG2,ja korzystam z kodeków ffschow.

W ustawieniach kodeków nie było zaznaczone dekodowanie DVD a kodeki takie jak np MPEG!,MPEG2 były wyłaczone,ustawiłem je na libmpeg2.Zrobiłem probe i karta pomomo wysokiej pracy nie zawiesza sie..problem najprawdopodobiej rozwiazany..ale jeszcze bede sledził czy na 100%

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może rozwiazanie mojego problemu lezy wlasnie tutaj.....

Ponadto dekodowanie MPEG1 i MPEG2 przez FFDShow ma jeszcze jedną wadę - progresywne odtwarzanie materiału z przeplotem. Oczywiście, można wśród dostępnych filtrów nakładanych na obraz wybrać usuwanie przeplotu i spisuje się to dobrze. Jeżeli jednak zechcemy później odtworzyć inny plik progresywny, to procesor będzie niepotrzebnie zajmowany usuwaniem przeplotu, którego w tym pliku nie ma (znów należałoby zmieniać ustawienia filtrów). Dlatego lepiej odznaczyć dekodowanie MPEG1-2 i zainstalować DScaler5, który pięknie odprzeploci materiał, a my nie będziemy musieli pamiętać o tym, żeby przy filmach bez przeplotu / z przeplotem grzebać każdorazowo w opcjach FFDShow.

Zastanawioam sie jeszcze nad ustawieniami Catalis..Control Center dla wideo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem kodeki,zostawilem Real Alerantive do rmvb a odinstalowałem ffschow i zainstalowałem Windows 7 codecs v 367.

Zauwazyłem ze podczas oddtwarzanie avi dekodowanego Xvid-mpeg4 obraz nie skacze podczas uruchamiania i wtedy wlasnie potrafilo sie zaiwsic,podczas uruchamian obraz pojawia sie dopiero po chwili.ten zestaw kodekow ma w sobie ffschow.Bede sledzil czy cos sie dziej,szkoda ze jest po angielsku...

post-432664-0-49841200-1339829972_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominalem,przestalo sie zawieszac na avi kodowane xvid-mpeg4 ale na DVD nadal potrafi sie zawiesic.

Ustawilem w opcjach MPEG2 libavcodec i bede sledzil...

zazwyczaj zawiesza sie kiedy przeskakuje z biblioteki do uruchomienia filmu kidy robie to czesto ekran skaczae a po chwili zawiesza sie ,moze tak nie wolno robiac a karta potrzebyje stabilnej pracy do prawidlowego oddtwarzanie DVD,inna sprawa ze wczesniej potrafilo zawiesic sie przy samsym bootowaniu filmu czyli karta od razu zle pracowala jak by za szybko,,jakby miala jakies przyspieszanie sprzetowe jeszcze ustawione...bede dalej patrzyl i sledzil.....

Mialem w 2003 roku tez nowy komputer i problem byl ten sam jeszcze z dzwiekiem cos bylo nie tak,,cos trzeba ustawic ale co...?albo moze zrezygnowac z tych kodekow i sprobowac z innymi bez ffshcow ktory ma wade -progresywne oddtwarzanie materialu z przeplotem dotyczy to MPEG2 i MPEG1

ale patrze ze chyba wszystko ma ffscow K-lite codec pack tez...

post-432664-0-53394100-1339853543_thumb.

post-432664-0-02882600-1339853557_thumb.

post-432664-0-56024800-1339853570_thumb.

post-432664-0-59919700-1339853731_thumb.

post-432664-0-89928500-1339854231_thumb.

post-432664-0-21130800-1339854247_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowalem Windows 7 codecs i zainstalowalem ponownie ffschow i ponownie zawiesza sie na Mpeg4 i dvd,podczas instalacj ffschow zaznaczylem MPEG1 i MPEG2 domyslnie.Może powinienem zainastalowac 32 bitowe kodeki a moze 64 bitowe,mam system 64 bitowy ale czy to onacza ze WMP tez jest 64 bit a moze jest 32 bit,nie wiem jak to sprawdzić.

Może kodeki systemowe ktore zainstalowaly sie wraz z Windowsem "gryza" sie z ffscow a moze je trzeba tez skonfigurowac ale nie wiem gdzie one sa i czy sa do niech jakikolwiek opcje..

Moze ten problem ma zwiazek z rozdzielczoscia ale nie wiedze w WMP zadnych takich opcji...

W 2003 roku mialem nowego kompa i problem byl ten sam,tez zawieszalo sie na dvd,tez mialem kodeki ffschow,tutaj chyba trzeba cos ustawic skonfigurowac,tylko nie mam pojecia co>....:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...