Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rupek2000

Rozwiązany: Okropne grzanie się Phenoma 955 po zmianie Coolera

Polecane posty

Witam! Dzisiaj kupiłem używanego Arctic Freezer 7 Pro Rev.2. Były na nim resztki pasty dołączanej od razu na spodzie. Włożyłem go, podłączyłem, i wszystko było ok.

Temperatura na stockowym coolerze w obciążeniu maksymalnym wynosiła 69 stopni, na idlu około 45, po zmianie na Freezera 7 - 42 na idlu, 61 na obciążeniu. Uznałem, że było na nim za mało pasty, bo procesor coś mało się schłodził, więc wyjąłem go, i nałożyłem nową warstwę, po wyczyszczeniu starej oczywiście.

Arctic Silver 5 został nałożony metodą standardową - nałożeniem cienkiej warstwy na procesorze.

Po tym temperatura w Idlu podskoczyła do 50 stopni, a w obciążeniu do 73 stopni!

Pastę nakładałem 2 razy, dla pewności, i za drugim razem też jest gorąco. :/

Czemu tak się dzieje? Czy może pasta musi się "wygrzać", żeby działała poprawnie?

Pomocy!

EDIT:

Mam jeszcze ogromy problem z tym Freezerem, ponieważ na obciażeniu max w OCCT wiatrak powinien wiać z maksymalną prędkością, czyli około 2500RPM. U mnie jest problem, bo cooler nie przekracza 1610RPM. To NIE jest normalne. Pomocy x2!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jeszcze raz nałożyć pastę, i dokręcić chłodzenie.

A co z prędkością wiatraka? Czemu jest taki wolny?

EDIT:

Nałożyłem od nowa pastę, i dokręciłem Cooler, tym razem PORZĄDNIE. Ale wiatrak nadal wolno chodzi. :/

EDIT 2:

Temperatura max 65,5 stopni...chyba nie umiem nakładać porządnie pasty...ale po wyłączeniu automatycznej prędkości wiatraka w biosie cooler ma prędkość około 200RPM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zmieniłem pastę na zalmana ZM-STG 2, nałożyłem metodą "na ziarenko", i założyłem cooler po raz n-ty. System działa jakies 20 minut, max temperatura na idlu 42 stopnie. Czyli chyba już jest dobrze. Zobaczymy jutro po teście w OCCT. :)

Dziękuję za pomoc, i jeśli do jutra nic się nie stanie, to problem rozwiązany.

EDIT: DO KAŻDEGO: Warto zmienić w ustawieniach zasilanie plan na "Zrównoważony", wtedy komputer, gdy z niego nie korzystamy zbytnio, zmniejsza taktowanie, powodując, że procesor jest jeszcze chłodniejszy. :)

U mnie przy oglądaniu filmu HD na YT temperatura zchodzi do 37-40 stopni. :)

OK, po graniu w BF3 na zapchanej mapie z pojazdami procesor grzał się do max 57 stopni. Czyli chyba jest OK. :)

Temat do zamknięcia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...