Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sardon

XP - nie wczytują się programy przy starcie

Polecane posty

Witam, od jakiegoś dość długiego czasu mam dziwne problemy z kompem. Podczas uruchamiania windowsa czasami cześć programów, które powinny uruchomić się na starcie się nie uruchamia. Wszystko byłoby ok ale jak próbuje w takim przypadku "ręcznie uruchomić" powiedzmy gg to nie ma reakcji żadnej. Pokazuje się klepsydra, następnie znika i nic się nie uruchamia. Podobnie z przeglądarką chrome zero reakcji. Muszę uruchomić kompa od nowa (polecenie uruchom ponownie zazwyczaj kończy się pięknym zwisem) i tak do skutku aż za którymś razem uruchomi się właściwie.. Czyściłem rejestr, robiłem defragmentacje dysków i takie tam nic nie pomaga.

Kompa mam dość leciwego (amd 3000+,GeForce GT9600).

Gdzie szukać problemu? Czy obejdzie się bez formata?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpiecz ważne dane na innym nośnmiku. Wykonaj checkdisk dla partycji (dla windows XP uruchamiasz konsolę i wpisujesz chkdsk /v /x /f Y: gdzie Y: to wybrana partycja, niektóre partycje sprawdzi dopiero po restarcie). Zanotuj podsumowanie i podaj na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Niestety nie udaje się uruchomić sprawdzania dysku. Po wprowadzeniu komendy w "uruchom" otwiera się na chwilę dosowe okienko i znika nic więcej. Przy ponownym uruchomieniu komputer włącza się normalnie niczego nie sprawdza. Co dziwne z 5 partycji jakie posiadam (mam 2 dyski twarde jeden już bardzo leciwy) na jednej jest możliwe sprawdzenie dysku po ponownym uruchomieniu. Na pozostałych brak reakcji na Ta komendę.. Jakby tego było mało to praktycznie w nic nie mogę pograć. Gdy gra jest uruchomiona przez jakiś czas potrafi się zaciąc (w sumie prędzej czy później zawsze to się zdarza) pojawiają się dziwne kolorowe tesktury i najczęściej kończy się to resetem.. Może to wina tego, ze system postawiony jest na starym dysku twardym?

Witam ponownie. Niestety nie udaje się uruchomić sprawdzania dysku. Po wprowadzeniu komendy w "uruchom" otwiera się na chwilę dosowe okienko i znika nic więcej. Przy ponownym uruchomieniu komputer włącza się normalnie niczego nie sprawdza. Co dziwne z 5 partycji jakie posiadam (mam 2 dyski twarde jeden już bardzo leciwy) na jednej jest możliwe sprawdzenie dysku po ponownym uruchomieniu. Na pozostałych brak reakcji na Ta komendę.. Jakby tego było mało to praktycznie w nic nie mogę pograć. Gdy gra jest uruchomiona przez jakiś czas potrafi się zaciąc (w sumie prędzej czy później zawsze to się zdarza) pojawiają się dziwne kolorowe tesktury i najczęściej kończy się to resetem.. Może to wina tego, ze system postawiony jest na starym dysku twardym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Przy czym partycje c,d,e to partycje starego dysku. Ostatnio zwiesił mi się komputer i jak uruchamiałem ponownie to w miejscu w którym powinien wczytać się Windows komputer się restartował.. Na szczęście zadziałał tryb awaryjny. A wentylator na procku chyba zaraz odleci :P Aha robiąc chkdsk na d znalazło błędy i jak chciałem uruchomić z parametrem /f zapytało czy uruchomić przy ponownym starcie dałem tak i co? uruchomiło ale c a partycje d pominęło..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...