Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zielu2184

Problem z podłączeniem PCta pod telewizor

Polecane posty

Witam, mam bardzo dziwny problem.

Zachciało mi się oglądać filmy na telewizorze. Thomson (model mogę podać w razie potrzeby) 21", CRT. Tak więc wygrzebałem niezbędne (według mnie) okablowanie.

Nadal mam zintegrowaną kartę graficzną (jakoś tak zawsze jakieś wydatki wchodziły) więc podłączam takim oto okablowaniem (integra ma tylko wyjście VGA)

Rozdzielacz VGA -> 2 gniazda VGA

Do jednego gniazda podłączam monitor (chce mieć obraz i na TV i na monitorze)

Do drugiego podłączam przejściówkę VGA -> 3chinch i S-Video oraz kabelek chinch do TV

Po podłączeniu wszystkiego w PC i telewizor na ekranie telewizora ukazuja się białe pasy które poruszają się w dół (według mnie chyba jakiś sygnał jest) ale po kliknięciu w systemie Wykryj/ Identyfikuj (mam Windows 7) na ekranie telewizora nic się nie dzieje. Co to może być.

W razie potrzeby podam wymagane informacje, takie jak konfig PC, model telewizora i inne.

Proszę o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna niedostosowana do wysyłania sygnału PAL. Sama przejściówka nic nie da, musi być zewnętrzny konwerter. Można by spróbować wymusić na karcie graficznej uruchomienie odpowiedniego trybu programem Power Strip ale można nim też uszkodzić kartę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli uda się wymusić (nie będę instruował jak, bo nie używałem, ze względów ryzyka uszkodzenia, tego programu) to obraz będzie albo na monitorze (standardowe tryby karty graficznej) albo na TV (sygnał PAL, nieczytelny z kolei dla monitora). Jedynym rozwiązaniem jest konwerter (nazywany czasami zewnętrzną kartą graficzną - nieco na wyrost gdyż jej wydajność nie pozwala na gry), jeśli on ma możliwość współpracy z kartą graficzną laptopa (szczegółów rozwiązań nie znam bo z takimi urządzeniami nie miałem do czynienia) to będziesz miał obraz na dwóch ekranach.

P. S. Teraz zorientowałem się, że to nie laptop - nie lepiej kupić kartę graficzną z wyjściem S-Video?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...