Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suprax

Jaki router do radiówki?

Polecane posty

Kupujesz router (jaki, to ktoś obeznany może poleci ja mam netia spot). Mając router podłączasz kabel telefoniczny do niego i zasilanie do gniazdka, potem w umowie szukasz loginu i hasła które przydzielił Ci dostawca internetu (albo dzwonisz do nich). W ustawieniach routera(często jest autokonfiguracja) ustawiasz parametry łącza i wpisujesz login i swoje hasło, a później jeszcze ustawiasz hasło dostępu do wifi. Jeśli nie wiesz jak ustawić parametry łącza to musisz do nich zadzwonić i powinni Ci powiedzieć.

I chyba tyle w skrócie- niemniej nie jestem expertem ale ostatnio wszystko co się podłącza ma opcje autokonfiguracji więc raczej zero trudności

@edit

Na router też kasy nie żałuj, kup jakiś porządny żebyś później nie narzekał na to że rozłącza Ci internet

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP@ Dzięki za wytłumaczenie ;D

I teraz pytanie sprzętowe: co kupić? Kasy nie będę żałował, ale też z 200zł nie będę dawał

Acha i jeszcze jedno, muszę dokupić jakąś antenkę do komputera? Ten router będzie OK? http://allegro.pl/tp-link-router-tl-wr543g...2299201478.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie potrzebujesz 2 urządzeń: jednego do połączenia z dostawcą oraz drugiego do utworzenia twojej sieci WiFi. Żeby to zrobić potrzebujesz routera który w trybie kliencki połączy się z dostawcą, może być to ten TP-Link którego podałeś, zaś drugie urządzenie to Access Point np.(TL-WA500G) który podłączysz pod router działający w trybie klienckim i który utworzy twoją domową sieć WiFi.

EDIT: Masz u siebie router który odbiera ten sygnał czy masz tylko kabel ethernet a router u kogoś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router będzie dobry ten co podałeś ważne żeby miał tryb WISP. Do tego Acces Point np. http://allegro.pl/tp-link-tl-wa500g-ap-cli...2240246202.html

Teraz podłączenie: kabel antenowy podłączasz pod router działający w trybie WISP ten z kolei kablem ethernet pod Acces Point i voila.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Access Point jak i router poradzą sobie w tej sytuacji. Pierwsze z tych urządzeń będzie jedynie rozprowadzało sygnał WiFi, lecz już drugie zaoferuje również switch, do którego będziesz mógł podłączyć komputery kablem + WiFi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji postawiłbym na dobry router z Wifi. Mam Linksysa E2000 i powiem ci, że to niezawodny sprzęt. Myślałem na początku, że będzie za bardzo przeciążony, bo obsługuje bezprzewodowo naprawdę parę bardzo zaawansowanych i eksploatowanych urządzeń, ale wszystko działa perfect - z zasięgiem nic się nie dzieje, szybkosć przewyższyła moje oczekiwania, także na + zdecydowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...