Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bryks

Dysk USB 3 - po starcie system nie wykrywa dysku

Polecane posty

Witam.

Jak w temacie- co zrobić aby system po starcie wykrywał dysk.

Normalnie muszę wyciągnąć wtyczkę z portu usb i ją ponownie wsadzić aby windows go wykrył i przypisał litery troszkę upierdliwe gdyż obudowa jest pod biurkiem a port z tyłu.

Dysk to WD 500GB

Płyta Asrock p67pro3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem już sobie zamówiłem w sklepie lecz troszkę to jest upierdliwe że ten dysk potrafi tak znikać i nie mogę znaleźć żadnego rozwiązania.

Po restarcie gdy go podłącze to normalnie działa czasem gdy potem zrobię restart systemu też go widać ale to jest losowe.

Nawet ustawiłem opcje w smart drive aby się nie wyłączał.

ps co do zasilacza mam chieftec ctg-550-80p choć nie wiem co ma do tego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk ma najprawdopodbniej problemy z zsilaniem. Dlatego podejrzewałem zasilacz. Specyfikacja USB 2.0 narzuca wydajność prądową gniazda USB na poziomie 500mA ale dyski potrzebują znacznie więcej. Część płyt głównych potrafi dać większy, niż przewiduje specyfikacja, prąd - pod warunkem, że zasilacz daje prawidłowe napięcie na lini z której płyta ciągnie prąd pod USB (w więksozści jest to linia 5V zasilacza, w niektórych VSB zasilacza, sporo płyt ma możliwość przełączenia źródłą zasilania USB - VSB daje mniej prądu ale pracuje cały czas więc USB jest zasilane także po wyłączeniu komputera, 5V daje prąd tylko, gdy komputer pracuje ale ma większą wydajność). Sprawdź, czy masz zworkę oznaczoną jako VSB/5V USB lub/i podobną opcję w BIOS i przełącz na 5V. Jeśli nie masz (lub jest w prawidłowym ustawieniu) przełącz dysk do innego gniazda USB. Jeśli to ni epomoże to zostaje tylko zewnętrzny zasilacz lub aktywny hub USB z własnym zasilaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...