Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

WitcherPL

Sterowniki ekranu przestały działąć ale odzyskały sprawność :(

Polecane posty

Witam

Włączyłem komputer, zalogowałem się na konto i nagle pojawiły mi się różowe,migające na ekranie wzorki(zdaję mi się że to artefakty), po 6 sekundach problem znikną i wyświetlił się komunikat że sterowniki przestały działać ale odzyskały sprawność.Mam kartę GeForce GTS 450 i najnowsze stery do niej, zaniepokoił mnie ten problem bo nigdy coś takiego mi się nie przytrafiło.

Wiecie może o co biega ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza myśl - grafika pada. Jednakowoż, wcale tak nie musi być. Możliwe, że się przegrzewa (sprawdź temperatury) albo Twoja karta jest "kapryśna" i najnowsze stery jej nie odpowiadają (spróbuj innych). Poza tym, w grę wchodzi, jeszcze kilka innych rzeczy, aczkolwiek mniej prawdopodobnych, więc nie ma sensu o nich wspominać (przynajmniej, na razie). BTW, problem był chwilowy, teraz jest wszystko w porządku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wystąpił po uruchomieniu komputera, karta była schłodzona aczkolwiek mierzyłem temperaturę GPU bez maksymalnego obciążenia i wynosi ona 38 C maksymalnie miałem 42 stopnie, w końcu dwa wiatraki na kracie robią swoje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina sterowników. Ja przedwczoraj odinstalowałem te najnowsze sterowniki ponieważ miałem w.w błąd (pojawiał się dziwny kolor-czerwony i krzaki w grafice) po chwili ekran wrócił do normy- na pulpicie oraz w Football Manager 2012, nie było trybu 3D, nic nie obciążało grafikę, grafika nie kręcona etc., BSOD nie występował, o problemie można dowiedzieć się z "Poglądu zdarzeń" w "Zarządzaniu komputerem". Wróciłem do sterowników o numer wcześniej na których dłuższych czas komp działał i nie było problemów. Do tego rozmawiałem z kolegą i mówił mi że na forum wyczytał że takie problemy mają właśnie co nie którzy z nowymi sterownikami, ale np u kolegi na gtx260 nie miał jeszcze problemów z nowymi sterownikami, więc pewnie na wybranych kartach może występować.

Te nowe stery miałem bodajże 2dni i w 1 dzień miałem właśnie 2 razy takie "cuda", ciekawe że grając w ME3 nie było tego tylko jak napisałem, ale na tych sterownikach teraz tj 295.73 wszystko działa.

Polecam wrócić do poprzedniej wersji jeśli nie będą występować problemy to wina leży w sterach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...