Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MrPrZ3m0

Problem z drukarką HP

Polecane posty

Witam.

Mam drukarkę HP Deskjet F2180 All-in-One Printer i wszystko świetnie działało lecz już od pewnego czasu drukarka nie chce drukować z komputera, ani nawet skserować jakiś dokumentów. Kiedy tylko drukarka się włącza to kasetka z tuszem nie chce ustawić się na swoje miejsce. Nie pamiętam, powiem szczerze, gdzie powinna być ta kasetka, lecz ona stoi w miejscu i tylko "stuka" jakby chciała się poruszyć lecz jakby nie mogła.

Wiecie może co się mogło stać? Bardzo proszę o pomoc, bo teraz bez drukarki to się obejść nie można. :/

PS: Dodam jeszcze że nie używam oryginalnych tuszy (używam takich od samego początku i jakoś nic nie było) i czyściłem już kasetkę tam gdzie tusz pobiera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprobuj wlaczyc drukarke, poczekac, az sie zinicjalizuje, wyciagnac kabel zasilajacy i recznie przesunac karetke do konca w przeciwna strone, niz normalnie sie znajduje w pozycji wyjsciowej. po przesunieciu kabel z powrotem podlaczyc i wlaczyc drukarke, jesli sama tego nie zrobila.

w wielu drukarkach w ten sposob wykonuje sie reset karetki i czesto pomaga na podobne problemy. wazne, zeby drukarke wylaczyc kablem, bo inaczej karetka bedzie zablokowana.

w drukarkach masz tez cienki, przezroczysty pasek, odpowiadajacy za pozycje karetki, zobacz, czy Ci nie spadl, przerysowal, albo przerwal. normalnie biegnie on wzdluz calej dlugosci trasy karetki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie z moją F2280, tylko że na nieoryginalnych tuszach. Potem próbowałem wsadzić oryginalne, ale też nic nie dało. No to na włączonej drukarce, wyjęłem jej wtyczkę od zasilania. Jakby się zresetowała czy coś i działały TYLKO oryginalne tusze. Spróbuj coś takiego zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorrka że tak długo się nie odzywałem.

Próbowałem zrobić jak zalecaliście, lecz nie mogę kompletnie przesunąć karetki, bo jakiś ząbek, który znajduje się niżej od karetki, ją blokuje. I własnie nie wiem czy tak ma być czy też nie. Boje się że go złamię. Dodam że są 2 "ząbki"; jeden po prawej, drugi po lewej stronie.

Zrobił bym zdjęcie, ale nie mam sprzętu więc wybaczcie że tylko opisuje.

Okej, poradziłem sb już z nie chodzącą karetka (posiłowałem się trochę z tym ząbkiem :] ) lecz teraz mam inny problem. Wszystko już pięknie chodzi lecz miga światełko na drukarce a w kompie pisze: "Nieprawidłowo zainstalowano następujące kasety drukujące: Czarny kaseta z tuszem, Trójkolorowy kaseta z tuszem...". Co zrobić? Kasetki na pewno dobrze wsadziłem, przeczyścić też przeczyściłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...