Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Goraal

Czarny ekran, zepsuty monitor?

Polecane posty

Witam, dzisiaj wystąpił u mnie następujący problem : po włączeniu komputera i załadowaniu się Windowsa tylko "mrugnie" ekran powitalny (dosłownie na pół sekundy) i nagle ekran się wyłącza (jest czarny). Dodam, że komputer działa normalnie, bo gdy wpiszę hasło "na ciemno" to słychać dźwięk powitalny, raz nawet udało mi się włączyć jakiś filmik z pulpitu. Jeszcze dodam, bo to może być ważne, że gdy przed uruchomieniem się Windowsa wyskakuje wybór, jest tam bodajże "uruchom normalnie" i "uruchom narzędzie do naprawiania Windowsa" itp, a więc, gdy pojawia się ten wybór, to także na pół sekundy po czym gaśnie. Moje pytanie : czym jest to spowodowane i jak to naprawić? Czy to zespuł się monitor , czy karta graficzna? Za około godzinę będę miał inny monitor, żeby spróbować czy działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to zespuł się monitor , czy karta graficzna?
Może ani to, ani to.

Komputer "bez obrazu" cały czas działa (nie wyłącza lub nie wiesza się po jakimś czasie)?

Na razie sprawdź podłączenie karty graficznej (kable, gniazdo) - dociśnij. Wyczyść, też to gniazdo, a najlepiej wszystko.

Podaj konfig kompa, a także - co może być, w tym przypadku szczególnie ważne - markę, model i moc zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...