Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anty256

Samoistne wyłączanie się komputera

Polecane posty

Mój problem dotycz tego iż od dłuższego czasu podczas gry (uściślając po ok kilku minutach komp sam sie wyłącza.

sprawdzałem napięcia miernikiem i wszystko było dobrze tak samo z temperaturą.

Moja konfiguracj

hd 5770

asrock M3A770DE

amd phenom x4 taktowny zegarem 3,20

CHIEFTEC 500W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy było jakieś OC ? Temperatury sprawdzane organoleptycznie/termonetrem ?

I czy wyłączanie się pojawia się tylko dla jakieś gry czy ogólnie dla czegokolwiek, włączając Pasjansa i innego typu gry wymagające kiepskich zasobów komputera i odpalające prawie wszędzie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A całemu komputerowi nie zaszkodzi też dokładniejsze odkurzenie (bezcenna rola pędzelków do malowania dla małych dzieciaków) - chyba że skrzynka na gwarancji to wtedy ryzyk-fizyk (przerwana plomba to koniec roszczeń o serwisowanie z powodu ingerencji użytkownika). Jeśli boisz się, że coś uszkodzisz, dobrze jest zasięgnąć rąk kogoś, kto zna się na komputerach (choć samemu wystarczy ostrożność i delikatność).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury mierzyłem termometrem

Jakim? Bo jak nie ma przewodzenia ciepła między powierzchnią procesora a chłodnicą to żeberka i tak będą dużo zimniejsze niż procesor. Podaj temepratury z BIOS - wbrew pozorom dużo mówią o ogólnej kondycji układu chłodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można też sprawdzić temperaturę bliżej procesora (choć to jest bardziej ryzykowne, można się oparzyć albo zepsuć komputer:D) - choć to na własną odpowiedzialność. Powinieneś mieć możliwość przystawienia palców w miarę blisko procesora (góra 2cm w odległości prostej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...