Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KapitanMisiu

Problem z instalacją ubuntu.

Polecane posty

Witam. Postanowiłem zainstalować ubuntu w wersji 11.10. Pobrałem obraz płyty. Sformatowałem pendrive'a do FAT32. Zgrałem ubuntu na pena za pomocą programu: Universal-USB-Installer-1.8.8.4. Uruchomiłem komputer i w biosie szukałem opcji bootowania pena. Miałem kilka opcji do wyboru: USB-FDD, USB- ZIP, USB-CD-ROM, oraz USB-HDD. Teraz mam problem. Nie wiem co wybrać, żeby instalacje ubuntu rozpoczęła się z pendrive'a. Przepraszam za banalne pytania. Liczę na sensowne odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, nic nie dziala. podczas instalacji byly problemy. dzisiaj sprobuje zainstalowac bez sterownikow graficznych. moze to pomoze.

Bledy graficzne wystepuja na poczatku. Wyskakuje menu ubuntu, wybieram "install on a hard disk", potem jakies ladowanie i po tym ladowaniu bledy graficzne, a potem czarny ekran.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ugh, dopiero teraz mój mózg zaskoczył:

Wersja 12.04 nie jest stabilna, więc takie blędy mogą i będą się zdarzać (aż do kwietnia 2012). Najnowsza stabilna wersja to 11.10

Spróbuj zainstalować ubutntu z poziomu windowsa Link

PS. Zakładam, że masz windowsa, jeśli nie, to powiedz jak bardzo zależy Ci na tym, żeby to było akurat ubuntu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, problem jest taki, że ten błąd wyskakuje przy każdej instalacji przez wubi (od 11.04) i tak naprawdę nic nie mówi... spróbuj tego:

W menu grub-a naciśnij 'E', dodaj na końcu "nomodeset" i naćiśniej Ctrl+X

EDIT

Na końcu tzn przed initrd, a po ro splash quiet itp. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje (po kolei) jak włączasz komputer ? Powinno albo pojawic się menu z dostępnymi OS-ami (a właściwie to opcjami zapisanymi w menu.lst, ale mniejsza z tym)... albo powinien pojawić się napis ?GRUB loading. please wait? Press Esc to enter the menu?? wtedy naciśnij ESC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włączam komputer. jest logo gigabyte'a. potem mam do wyboru 3 systemy: windows 7, linux i wczesniejsza wersje windows (xp). Gdy wybieram Ubuntu, wyskakuje blad o ktorym ci mowilem. potem chwile odczekuje i kolejne info, zebym kliknal ESC. Gdy nie wcisne, nastepuje bledy w wyswietlaniu grafiki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...