Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Demix23

Czarny ekran zamiast pulpitu

Polecane posty

Witam, po ostatniej aktualizacji windowsa 7 po uruchomieniu komputera i wpisaniu hasła mam czarne tło zamiast pulpitu i tylko kurosr myszki. Czytałem w internecie że nalezy wpisać explorer.exe w menedzerze zadań, to pomogło. Ale denerwuje mnie że musze to robić za każdym razem gdy uruchamiam komputer :/

Czy znacie jakiś sposób żeby to naprawić? Podobno dzieje się to przez jakiś wirus, ale mój antywir ArcaVir 2011 nic nie znajduje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega miał to samo, jak wejdziesz, to ściągnij sobie programy HijackThis, MalwareBytes Anti Malware i CCleaner. Jak pobierzesz wszystko to odpal Hijack'a i wklej tu loga. Później włącz MalwareBytesa, daj Dokładne skanowanie (czy jakoś tak) i zostaw go, nic nie rób na kompie, jak skończy to nie resetuj PCta. Po skończonej pracy usuń to co on znajdzie. Później znów odpal HijackThis i wklej loga. Po zakończonych operacjach odpal CCleaner'a i daj Cleaner, a później czyszczenie rejestru. Powodzenia! :wink:

PS. Oczywiście MalwareBytes ma przeskanować wszystkie dyski

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Demix23

1. Uruchom program Malwarebytes' Anti- Malware i przeprowadź pełne skanowanie systemu. Jeśli coś znajdzie, to pozwól mu to naprawić.

2. Uruchom program OTL. W OTL pozaznaczaj opcje Infekcja LOP - Sprawdzanie oraz Infekcja Purity - Sprawdzanie, Skanuj wszystkich użytkowników (resztę zostaw bez zmian), poza tym we wszystkich sekcjach zaznacz opcję Użyj filtrowania i kliknij Skanuj.

Kolejne kroki zrób tylko i wyłącznie wtedy, jeśli masz system 32-bitowy (x86).

3. Jeśli masz jakiś program emulujący napędy, to ściągnij program Defogger, uruchom go i wyłącz nim emulację napędów. Następnie uruchom ponownie system.

4. Ściągnij program GMER. Nie zmieniaj żadnych opcji i kliknij przycisk Szukaj. Po zakończeniu pracy zostaniesz poinformowany, że log został zapisany w schowku. Otwórz notatnik, wklej go i zapisz na dysku.

W przypadku problemów z GMERem spróbuj uruchomić go w trybie awaryjnym, jeśli i to się nie uda, to będzie trzeba użyć czegoś innego.

Na forum zamieść logi z Malwarebytes', OTL (otl.txt oraz extras.txt) i GMERa. Daj je albo jako załączniki do posta, albo wrzuć na wklej.org.

@up Możesz mi wytłumaczyć co mu da czyszczenie rejestru poza tym, że może jeszcze bardziej pogorszyć sprawę? HijackThis jest przeżytkiem, sporej części rzeczy w nim nie widać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom OTL, w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej

:OTL
O4 - HKLM..\Run: [4StoryPrePatch] E:\4Story\PrePatch.exe File not found
O4 - HKCU..\Run: []  File not found
O4 - HKCU..\Run: [jushed] C:\ProgramData\jushed.exe File not found
O4 - HKCU..\Run: [PlayNC Launcher]  File not found
@Alternate Data Stream - 508 bytes -> C:\ProgramData\TEMP:05EE1EEF

:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Shell"=-

:Commands
[emptytemp]

I kliknij Wykonaj skrypt.

Po zakończeniu pracy wyświetli się log, który wrzuć na forum. Poza tym wykonaj nowe skanowanie OTL i log z tego skanowania również daj na forum.

Uruchom jeszcze program TDSSKiller. Przeskanuj nim kompa, ale nie pozwól mu na razie na wykonywanie żadnych akcji. Po zakończeniu skanowania wyświetli się raport, który również wrzuć na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...