Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Assasin4

Problem z golsnym wentylatorem

Polecane posty

Witam

Moj lapek od jakiegos czasu sie przegrzewa kiedys bylo to bardziej widoczne ale przodmuchalem w wylot wentylatora i troche pomoglo. Wiatrak teraz chodzi glosniej niz jak go kupilem. Chcialbym sie poradzic czy warto przedmuchac od zewnatsz otwory wentylatora sprezonym powietrzem , czy oddac na gwaracje i czy oni mi to przeczyszcza za free, bo nie chce rozkrecac lapka bo strace gwarancje .

LICZE NAWASZA POMOC :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takich sytuacjach ściągam całkiem obudowę lapka i dopiero go przedmuchuję. Mam akurat takiego, w którym jest to czynność prosta. Niestety, ale spora część obecnych notebooków jest ciężkim orzechem do zgryzienia, jeśli chodzi o zdjęcie obudowy. Możliwe, że będziesz musiał posiłkować się google, by znaleźć jakąś instrukcję, jak to zrobić. Jeśli mimo to nadal nie czujesz się na siłach, może poproś kogoś, kto już coś takiego robił?

Dlaczego do tego namawiam? Ponieważ dzięki temu pozbędziesz się dużo więcej kurzu, niż poprzez dmuchanie w niewielki (zapewne zakratowany) otworek dla wentylatora. Poza tym, kurz lubi się "wkręcać" w wentylatorek i możliwe jest usunięcie go tylko palcami.

Natomiast jeśli nie chcesz rozkręcić lapka (jak wspomniałeś - gwarancja), to... Przeczytaj, co dokładnie w niej napisano. Natomiast jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się albo ze sprzedawcą, albo z biurem obsługi (infolinia?) dystrybutora bądź firmy tworzącej ten sprzęt (zależy to oczywiście od tego, kto tą gwarancję wystawił). Jeśli chcesz pewne informacje, najlepiej spytać się u źródła, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...