Jump to content
Assasin4

Problem z golsnym wentylatorem

Recommended Posts

Witam

Moj lapek od jakiegos czasu sie przegrzewa kiedys bylo to bardziej widoczne ale przodmuchalem w wylot wentylatora i troche pomoglo. Wiatrak teraz chodzi glosniej niz jak go kupilem. Chcialbym sie poradzic czy warto przedmuchac od zewnatsz otwory wentylatora sprezonym powietrzem , czy oddac na gwaracje i czy oni mi to przeczyszcza za free, bo nie chce rozkrecac lapka bo strace gwarancje .

LICZE NAWASZA POMOC :huh:

Link to comment
Share on other sites

Ja w takich sytuacjach ściągam całkiem obudowę lapka i dopiero go przedmuchuję. Mam akurat takiego, w którym jest to czynność prosta. Niestety, ale spora część obecnych notebooków jest ciężkim orzechem do zgryzienia, jeśli chodzi o zdjęcie obudowy. Możliwe, że będziesz musiał posiłkować się google, by znaleźć jakąś instrukcję, jak to zrobić. Jeśli mimo to nadal nie czujesz się na siłach, może poproś kogoś, kto już coś takiego robił?

Dlaczego do tego namawiam? Ponieważ dzięki temu pozbędziesz się dużo więcej kurzu, niż poprzez dmuchanie w niewielki (zapewne zakratowany) otworek dla wentylatora. Poza tym, kurz lubi się "wkręcać" w wentylatorek i możliwe jest usunięcie go tylko palcami.

Natomiast jeśli nie chcesz rozkręcić lapka (jak wspomniałeś - gwarancja), to... Przeczytaj, co dokładnie w niej napisano. Natomiast jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się albo ze sprzedawcą, albo z biurem obsługi (infolinia?) dystrybutora bądź firmy tworzącej ten sprzęt (zależy to oczywiście od tego, kto tą gwarancję wystawił). Jeśli chcesz pewne informacje, najlepiej spytać się u źródła, prawda?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...