Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kornik94

Komputer nie odtwarza dysku zewnetrznego

Polecane posty

Mianowicie sprawa wyglada tak. Dzisiaj na laptopie chcialem odpalic film z dysku zewnetrznego, ale ze cos wolno chodzilo i sie przycinalo, to odlaczylem dysk ( bez ''bezpiecznego usuwania sprzetu'' ) i zresetowalem lapka. Po ponownym uruchomieniu komputer nie chce odtworzyc dysku. Co dziwne, widzi ze podpieto nowe urzadzenie a sam dysk tez jest na chodzie ( slychac ze dziala ). Probowalem podpiac go pod PC oraz zmienic kabel, nie pomoglo. Ktos sie orientuje czy da sie jakos rozwiazac ten problem bez koniecznosci zawozenia dysku do serwisu ? Model dysku: Freecom Mobile Drive XXS.

PS: Sorry za brak polskich znakow ale nie ma mnie w Polsce i brak mi polskiej klawiatury

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz komputer, podłącz dysk i daj screen z:

1. Menadżera urządzeń (rozwiń gałąź dysków).

2. Zarządzania dyskami (Panel Sterowania > Narzędzia administracyjne > Zarządzanie komputerem > zarządzanie dyskami).

3. CrystalDiskInfo (program, do ściągnięcia za darmo).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za checi, ale zaczne z tym robic dopiero za jakies 10 dni, jak wroce do Polski do mojego PC z poczciwym XP, bo tutaj mam do dyspozycji tylko 7 i to w jezyku francuskim, z dodatku nie chce sie zmienic na inny, a nie chce tez tu za bardzo grzebac bo nie jest to moj komp. Takze powrzucam te screeny za tydzien to moze uda sie cos zdzialac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dyskiem zewnętrznym mam juz taki sam problem na 3 komputerze, chyba najlepiej będzie go zanieść do serwisu. A co do wewnętrznego to co masz na myśli ? Wszystko w komputerze działa mi sprawnie, poza napędem który zepsuł mi sie jakiś miesiąc temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzny nadaje się do serwisu - prawdopodobnie coś z elektroniką, service area lub głowicami (żeby stwierdzić więcej musiałbym go widzieć, co i tak nie zmienia faktu że praktycznie żadna z tych usterek nie da się usunąć w domowych warunkach). Wewnętrzny jest uszkodzony i grozi niestabilną pracą komputera lub/i utratą danych - kwalifikuje się do wymiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak źle, nie da się tego naprawić ? Trochę nie za bardzo stoje teraz z kasą, nie wiem czy stać mnie na kupno nowego dysku ;/. Dziwne, juz raz mi siadł dysk, bodajże w sierpniu, i zakupiłem nowy, więc ten dysk jest stosunkowo nowy. Co więcej, ostatnio miałem problem z uruchomieniem komputera, zaraz po włączeniu się zawieszał. Zawiozłem kompa do serwisu, powiedzieli że to jakiś drobny problem coś mi tam pousuwał z dysku i powiedział że wszystko powinno działać jak należy. Od tamtego czasu przestał mi także działać napęd. Teraz nie wiem czy mnie dymają w serwisie i powinienem znaleźć inny czy ta usterka mogła się zrobić po odbioru komputera z serwisu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej prawdopodobne, że dysk był wadliwy a w serwisie po prostu to przeoczyli. Co do dysku zewnętrznego - jest szansa, że uda się go naprawić, ale tak jak pisałem, domowe sposoby się już skończyły. Wewnętrzny (ten który jest widoczny i którego SMART podałeś) ma zwyczajnie uszkodzone sektory więc grożą Ci wszystkie tego konsekwencje - dalsza degradacja i utrata niektórych danych lub/i niestabilna praca komputera, uszkodzenie głowic (a w konsekwencji stracony dostęp do jakichkolwiek danych).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wielkie dzięki za info i ostrzeżenie, w poniedziałek zawiozę do serwisu komputer wraz z dyskiem zewnętrznym. Mam nadzieję, że komp dotrwa do tego czasu ;]

A jeszcze jedna sprawa: jest szansa na naprawienie wewnętrznego czy konieczna będzie wymiana ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób procedurę opisaną tutaj: tutaj. Powie to nam coś więcej o stanie dysku i czy jest sens go dalej używać. Podaj wyniki skanowania i remapowania, podaj SMART sprawdzony po skanowaniu i SMART po skończeniu procedury. Naprawić uszkodzonych sektorów się nie da ale jeśli stan całej pozostałej części powierzchni jest dobry, to jeszcze jakiś czas podziała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam z tym do naprawienia dysku zewnętrznego ( jeżeli się uda ). Bo jeżeli i tak będzie konieczna wymiana dysku, wcześniej czy później, to wole najpierw najważniejsze pliki przerzucić w jakieś bezpieczne miejsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...