Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

potwornik84

zrywanie synchronizacji neostrada 20Mb

Polecane posty

Mam od nie spełna roku neostrade 20Mb i od jakiegoś czasu nagminnie zrywa mi synchronizacje ( szczególnie wieczorem ) przez kilka miesięcy po zwiększeniu do 20Mb internet śmigał bez problemu ( przez ponad trzy lata miałem 2 później 6 Mb i nie było żadnego problemu )

Parametry : z tp-link td-w8901g:

SNR Margin: 6.6 - 5.5 db

Line Attenuation: 5.0 - 4.0 db

Data Rate: 22307 - 1066 kbps

Max Rate: 24440 - 1068 kbps

POWER: 12.0 - 12.3 dbm

CRC: 0 - 2

na liveboxie jest tak :

post-581702-1328081152_thumb.jpg

i mam pytanie czy te parametry faktycznie nadawają się na tą prędkość ( jak zwiększałem do 20Mb to konsultant powiedział że nie będzie żadnych problemów ) i czy zakup jakiegoś lepszego routera może pomóc w tym przypadku ? ( obecnie mam liveboxa 2.0 )

no i mam dylemat bo na innym forum piszą że parametry dobre ui ze gdzieś linia musi być uszkodzona na innym znów piszą że nie powinno byc 20Mb a 10 i że powinienem meczyć tp o zmiejszenie prędkości

Hmmm dzis rano miałem kilka zaników synchro pod rząd i uspokoiło się na : post-581702-1328088875_thumb.jpg

no i moja prośba jest taka podpowiedzcie jak mam rozmawiać z technikiem/konsultantem jak im przedstawić problem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz niski SNR Margin, co nie wróży dobrze lecz tłumienia są dobre. 20 Mbps powinno iść ale mogą być właśnie kłopoty, lecz nie powinno nagminnie zrywać synchronizacji. Dzwoń do nich, powiedz, że masz kłopoty z synchronizacją i niech sprawdzą linię ew. wyślą technika do naprawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do nich tylko myślę że żle przedstawiałem sprawę technik był wzyany 3 razy i za pierwszym przyjechał rano ( w wtedy net działał ) pozmieniał styki podłaczył swojego laptopa i stwierdził że ta linia nie nadaje sie na 20Mb ale mam wybór albo zostawie tak jak jest i pogodze się z tymi kilkoma padnięciami netu albo on zagłosi sprawe do centrali i obniża prędkość w tej miejscości do 10Mb i będę miał najwyżej 8Mb

drugi technik miał przyjechać wieczorem ( prosiłem o to konsultanta jak zgłaszałem problem ) a przyjechał rano matula go wpuściła do domu właczył kompa pomieżył i obiecał przyjechać jak wrócę z pracy ( bo chciałem z nim pogadac i pokazć screany ze statystyk z różnych dni i godzin ) ale tylko zadzwonił i powiedział że u mnie pomiary są dobre i że technicy coś tam robią na mojej linii i trza czekać a jak to nie pomoże to on już sam nie wie co ma zemną zrobic

następny technik nie przyjechał zadzwonił tylko i powiedział że powinno byc już wszystko dobrze

i tak się zastanawiam czy nie zgłosić się do kogoś z poza tp jakieś firmy naprawiającej takie rzeczy żeby mi powiedzieli jak na czym dikładnie polega problem

dzwonili też do mnie z netii i mówili że będzie stawiana centrala w mojej miejscowiści i zastanawiam się czy nawet nie przejść do nich i zobaczyć co się bedzię działo ( bo mają ponoć umowę nie określoną więc jakby coś nie tak to mógłbym zerwać umowę )

aha i tak sie zastanawiam czy warto kupić jakiś porządny router czy to może w czymś pomóc ( a jeśli nie to może by się przydał na przyszłość ) albo poprostu zrobie tak jak mówił technik zgłosze problem ( wtedy już na "poważnie") że 20Mb nie działa i żeby mi zmiejszyli prędkość

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie dzis podpiołem innt kabel ( z gniazda do liveboxa bo ten co był w zestawie jest za krótki więc musiałem dokupić inny ) i statystyki wyglądają teraz tak : post-581702-1328438405_thumb.jpg i przez 2h było jedno zerwanie synchro teraz sprawdzam jak to bedzie dalej działało czy to faktycznie mógł być kabel ( ale znając moje szczęście to wątpie :( )

aha i tak zupełnie z innej beczki ( nie chce zakładać nie potrzebnie jeszcze jednego wątku ) nie mogę zarejestrowć się na http://forum.neostrada.info/ pojawia mi się takie coś jak prubuję : Błąd ogólny

SQL ERROR [ mysql4 ]

Field 'user_arcade_permissions' doesn't have a default value [1364]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i tak zupełnie z innej beczki ( nie chce zakładać nie potrzebnie jeszcze jednego wątku ) nie mogę zarejestrowć się na http://forum.neostrada.info/ pojawia mi się takie coś jak prubuję : Błąd ogólny

SQL ERROR [ mysql4 ]

Field 'user_arcade_permissions' doesn't have a default value [1364]

Problem po stronie ich serwera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...