Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rafi5

Sporadyczne braki internetu przez wifi

Polecane posty

Problem dotyczy internetu na moim laptopie, który przez wifi łączy się z routerem. Jakiś czas temu UPC podwyższyło mi transfer z 25 do 50Mbit/s. Dostałem nowy router i od tego momentu zaczęły się problemy.

Na stacjonarnym komputerze, do którego jest podłączony router, jest ok. Natomiast na laptopie bardzo często mam nagłe przerwy i nie mogę przeglądać stron żadną przeglądarką. Jest to dziwne, bo komputer wciąż mówi że ma dostęp do internetu a mimo to nie działa. Dzieje się tak nawet jak stacjonarny nie jest używany.

Po dłuższym czasie wszystko wraca do normy, ale jest to bardzo irytujące. Czy mógłby ktoś doradzić co może być nie tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracam po długiej przerwie. Przywrócenie ustawień fabrycznych pomogło na chwilę. Teraz znowu nie ma internetu. Natomiast windows mówi, że laptop jest do wifi podłączony.

Użyłem opcji naprawiania problemów i windows wykrył problem: "Serwer DNS nie odpowiada"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś o DHCP ale były tylko pola: Lease pool start i Lease pool end. Wpisałem tam to co podałeś, ale nic się nie stało. Przypomnę tylko że jestem moronem jeśli chodzi o te sprawy, więc nie wiem gdzie mogę jeszcze szukać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...