Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TimeX

Mandriva 2011

Polecane posty

Witam. Ściągnąłem Mandrivę One 2011 z tej strony http://www.mandriva.com/en/downloads/2011/ architektura 32-bitowa. Ładnie się instaluje na VirtualBox. Ale problem jest, gdy próbuję zrobić bootowalną wersję, by zainstalować ją jako osobny system. Na początek zgrałem systemowym programem na płytę DVD obraz .iso ale nie zdało to rezultatu. Jak w takim razie można nagrać tę płytę jako bootowalny programem np. IMGBurn?

Pozdrawiam.

Edit:

Przepraszam za nazewnictwo tematu, zajechałem się. Prosiłbym moderatora o zmianę tematu z "Debian 2011" na "Mandriva 2011"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli mówiąc, że nie dało rezultatu ? Co się stało ?

Generalnie robisz to tak:

-ściągasz iso

-nagrywasz na płytkę/pendrive

-restart

-wchodzisz w bios

-zmieniasz kolejość bootowania tak, aby ta płytka lub pendrive (czy co tam masz) była na pierwszym miejscu

-zapisujesz, wychodzisz

No i już się powienien odpalić instalator.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli to, że gdy w VirtualBox dałem napęd gospodarza (D), z płytką Mandrivy, system się najzwyklej w świecie nie odpalił. Wyświetlił komunikat o treści "FATA: no bootable medium found! System halted". Wybrałem ręcznie obraz Mandrivy na tejże płycie, i działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, bo ty to robisz nie tak jak trzeba. Obraz płyty to nie jest plik do wypalenia na niej, a... cholera... obraz. Kopia mniej więcej toćka w toćkę jak dane na płycie mają wyglądać. Nie wiem jak z IMGBurn, ale wiem, że CDBurnerXP (i w zasadzie każdy dobry wypalacz) ma możliwość nagrania obrazu płyty. Pogrzeb w opcjach, może IMGBurn dodał opcję do otwarcia obrazu płyty...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...