Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gofrus

Połączenie komputerów.

Polecane posty

Witam.

Mam w domu 2 komputery. Każdy z nich ma inny dostęp do internetu - jeden łączy się wifi kartą wlan na usb, drugi przez przejściówkę z pde na lan i do komputera od lokalnego dostawcy. Chciałbym je dodatkowo połączyć ze sobą. Bez żadnego udostępniania sieci. Potrzebuję tę sieć do przesyłania plików i ewentualnie grania.

Czy muszę mieć drugą kartę sieciową w komputerze z internetem nie wifi? Czy można to rozwiązać jakimś switchem, czy czymś w tym stylu? W razie gdyby doszedł 3 komputer rozwiązanie z jakimś urządzeniem bardzo by mi odpowiadało, a nie znam się na tym, niestety na googlach nie mogłem znaleźć satysfakcjonującej odpowiedzi, jak to trzeba zrobić, co kupić?

Jestem ciekawy też odnośnie konfiguracji, czy gdyby ustawić jedną sieć jako domową, a drugą jako np. publiczną, czy da się osobno konfigurować adresy ip na jednej karcie sieciowej?

System komputerów to windows 7.

Dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz dwóch zwykłych kart sieciowych, które połączysz kablem RJ-45. Jeśli już je będziesz miał to możesz dokupić switcha. W każdym razie, najważniejsze to dokupić po karcie sieciowej do każdego z komputerów.

Jestem ciekawy też odnośnie konfiguracji, czy gdyby ustawić jedną sieć jako domową, a drugą jako np. publiczną, czy da się osobno konfigurować adresy ip na jednej karcie sieciowej?

Nie rozumiem do końca. Chcesz mieć 2 adresy IP na jednej karcie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem do końca. Chcesz mieć 2 adresy IP na jednej karcie ?

Właśnie o to mi chodziło :D

Obecnie każdy z komputerów ma wbudowaną kartę sieciową, przy komputerze z wifi jest wejście na RJ-45 nie używane, z kolei w tym drugim jest używane.

Stąd moje pytanie o 2 adresy ip na jedną kartę.

Mam w domu skrętkę, ale prostą. Dałoby radę dokupić do niej jakąś przejściówkę, żeby zrobić z niej crossover? (czy jej jakaś szansa, żeby to działało na prostej?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> TUTAJ << masz wyjaśnione jak dodać 2 adresy dla jednej karty. Kabel może być prosty, obecnie karty sieciowe potrafią sobie same "odwrócić" pary. Tylko jeśli masz zajęte gniazdo RJ-45 w jednym komputerze, ponieważ masz tam połączenie sieciowe to w jaki sposób chcesz tam dołączyć jeszcze kabel od drugiego komputera ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób chcesz tam dołączyć jeszcze kabel od drugiego komputera ?

właśnie po to założyłem ten temat, żeby się dowiedzieć, co muszę dokupić i czy ewentualnie bardzo uciążliwe w konfiguracji byłoby przepinanie każdorazowo z internetu na lan, bo taka opcja też wchodzi w grę. Oczywiście zależy mi na tym, żeby rozwiązać to możliwie jak najtaniej, ale w granicach zdrowego rozsądku - w razie czego nie chcę płacić dwa razy ;)

obecnie karty sieciowe potrafią sobie same "odwrócić" pary.

w obu komputerach są zintegrowane karty sieciowe z płytą główną. pierwsza płyta to Foxconn P43A, druga MSI 870-c45. Czy podane tutaj poradzą sobie z prostą skrętką?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to rozwiązać tak:

- kupujesz tylko switcha, do którego podpinasz kabel przez który idzie internet oraz dwa pozostałe komputery,

- dokupujesz kartę sieciową do jednego z komputerów i łączysz je kablem z końcówką RJ-45.

Nie powinno być żadnego problemu z odwróceniem końcówek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie będzie problemu w przypadku switcha z dzieleniem łącza? zależy mi na tym, żeby nie dzielić łącza.

w przypadku karty sieciowej, bo skłaniam się do tego rozwiązania, czy moglibyście mi polecić konkretny model karty (najlepiej link :P) którą warto kupić? nie mam na ten temat żadnego pojęcia.

dzięki za pomoc!

/edit

czy taka karta wystarczy? http://allegro.pl/karta-3com-d-link-realte...2048103196.html

będzie łączona z kartą z płyty msi 870-c45.

dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...