Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Freelancer79

HDD Samsung SP2504C 250GB nie uruchamia Windowsa

Polecane posty

Jaki to system operacyjny?

Próbowałeś trybu awaryjnego?

Zmieniałeś coś ostatnio w konfiguracji sprzętowej?

Instalowałeś/odinstalowałeś jakieś oprogramowanie/sterowniki?

Modyfikowałeś coś w rejestrze systemowym, usuwałeś jakieś "dziwne" pliki?

Antywirus nie alarmował o niczym ostatnio? Kiedy skanowałeś system antywirusem? Jakim?

Jeśli możesz, przeskanuj dysk pod kątem S.M.A.R.T. i zamieść screen - na pewno ktoś to oceni.

EDIT: Zapomniałem zapytać, czy podaje jakieś szczegóły błędu (np. z jakiego powodu nie może ruszyć, kody błędu, etc.)

Czy na ekranie startowym BIOS'u wszystko OK jeśli chodzi o ilość RAM?

P.S. Dla świętego spokoju podaj pełną konfigurację PC (łącznie z marką i modelem zasilacza).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to Windows XP/SP3.Próbowałem trybu awaryjnego oraz przywracania ostatniej działającej konfiguracji.Nic nie instalowałem,nin nie zmieniałem.Jeśli chodzi o antywirus to mam TrustPort Antivirus 2012 Z CD-ACTION.Komputer informuje,że nie może uruchomić Windowsa z powodu możliwej zmiany sprzętu czy oprogramowania,chwilę wcześniej ekran miga na niebiesko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało prawdopodobne, ale sprawdź czy wewnątrz obudowy wszystko jest dobrze wpięte, podłączone i przypięte... Może nic nie dać - ale reset BIOS'u sprawdzałeś?

Hmmm... Rozumiem że reinstalacji systemu chcemy uniknąć - czyli traktujmy to jako ostateczność...

A konsola odzyskiwania systemu?

Płyta ratunkowa z CDA?

P.S. A seagate ruszył? Tak z czystej ciekawości...

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=173726&hl=

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest dobrze podłączone,reset BIOSu też nie pomaga.Próbowałem zainstalowac Windowsa z płyty,ale komputer się zawiesił,po resecie napęd nie wykrywa płyty z Windowsem.Gdyby nie ta płyta ratunkowa z CD-A to nie miałbym dostępu do internetu.Próbowałem sprawdzic dysk programem HDDMonitor,który jest na tej płycie ale pokazuje mi błedny układ odczytu oraz 1 błędny sektor.

P.S. Seagate nie ruszył

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co sensowne mogę zaproponować, to molestowanie w tym temacie kogoś takiego jak np. helmud7543

Wrzuć screeny z programów testujących... I cierpliwie czekaj...

Spróbuj uruchomić PC bez napędu optycznego - w szaleństwie jest metoda :P

Obejrzyj wnętrze obudowy, czy nic się nie grzeje "za bardzo", zwłaszcza elementy wlutowane na PG.

Osobiście tłukłbym jeszcze BIOS - czy prawidłowo wykrywa napędy/dyski, czy pracują w dobrej konfiguracji. czy po resecie BIOS'u wszystko jest dobrze skonfigurowane (może ustawienia zerowe włączają coś, czego Twoja instalacja XP nie przewidziała).

Pozdrawiam i powodzenia...

P.S. Doklej pełną konfigurację PC - może komuś coś zaświta przy okazji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Podaj całą konfigurację komputera, łącznie z marką i modelem zasilacza i podłączonymi urządzeniami peryferyjnymi.

2. Zrób test pamięci za pomocą programu memtest86 - jeden pełny cykl to minimalne minimum, najlepiej by test nie trwał krócej niż 2 godziny.

3. Podaj cały SMART tego dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon 64 3800+ 2,4Gh

płyta główna - NFORCE 4M-A V3.0

HDD Samsung SP2504C 250GB

karta graficzna - NVIDIA GeForce 7300GT

pamięć 1 GB RAM

Zasilacz jest wewnętrzny,nie wiem jakiej marki.Do komputera podłączony jest modem USB,klawiatura,myszka.

Zrobiłem screena podczas testu programem HDDMonitor:

post-562160-1326288530_thumb.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...