Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bluminator

Blue screen i powolne działanie kompa

Polecane posty

Witam mam problem z starym komputerem, mianowicie od jakiegoś czasu strasznie powoli on działał (zwiechy, długo uruchamiające się gry i programy, blue screeny czasem nawet przy przeglądaniu neta). Przeinstalowywałem go calutkiego od zera (tj kasowanie wszystkich partycji i stawianie nowych) kilka razy niestety nadal to samo. Ostatnimi czasy dość mocno mnie zdenerwował, bo nawet przy przegladaniu pliku tekstowego sypnął blue screenem. Zdenerwowałem się i postanowiłem jeszcze raz zainstalować system win, ale skubany strzelił mi blue screenem w trakcie instalacji (a co ciekawe wcześniej mimo iż na płycie i w książeczce od win xp home edition jest napisane że posiada ona sp2 prosił o niego, nigdy wcześniej mi tak nie robił). Treść blue screena to : "0x000000F4 (0x00000003, 0X89904020, 0X89904194, 0X805d2984"

komp:

Płyta główna: GA-G31M-S2L

Procesor: core 2 quad q6600

karta graficzna: asus hd4670

Zasilacz: Xilence 480W model: xp480

ram: 2x 1GB goodram GR800D264L5/1G

Co radzicie? Ja bym podejrzewał problem sprzętowy, stawiałbym na ram. Zaraz spróbuję zainstalować system z jedną kością. Może da się jakoś ramy sprawdzić bez systemu na kompie ?

@edit:

Aha zapomniałem dodać że niegdyś jak cda dorzuciło płytkę ratunkową to próbowałem ją z czystej ciekawości uruchomić niestety po mimo iż płytka czyściutka to straszni długo ją czytało a potem wywalało błędy odczytu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk mam jeden i jest to wd 250GB sata. Kabelek wydaje się wyglądać normalnie, i nigdy nie był odłączany od dysku ani przenoszony do innego kompa itp. Jest obecnie podłączony do płyty na miejscu SATAIIO, natomiast dvd jest podłączone do SATA II1. Na płycie mam jeszcze 2 Wejścia na Sata są to kolejno II2 i II3. To jak mam to podłączyć ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak:

- wyciągnąłem 1 kość ramu i zostawiłem tylko jedna (w tym dalszym slocie od procesora patrząc)

- wyciągnąłem kartę graficzną

- porządnie przeczyściłem komputer

- zamieniłem te porty sata i kable

- zainstalowałem system (nawet nie mulił w trakcie instalacji wszystko ładnie szybko poszło)

- włożyłem wyciągnięte w 1 i 2 pkt rzeczy

- zainstalowałem stery

No i na razie ładnie chodzi, ciekawe co było przyczyną tego że nawet win nie chciał się zainstalować bez blue screena

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...