Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

burshi

grę wywala rowniez mi

Polecane posty

panowie od kilku dni mam ten sam problem co kolega Matardox. Otóż przy obojętnie jakiej grze co 3-4 minuty wyrzuca mi grę do paska zadań. Czytałem temat w którym problem przedstawiał właśnie matardox i zastosowałem się do wszystkich Waszych wskazówek (pomijając zrobienie formata- to ostateczność) no i niestety nie przyniosło oczekiwanych efektów. Robiłem skany rożnymi antywirami jak coś znalazło to wyrzuciło i dalej nic.

Również poslużyłem się programem Malwarebytes i zrobiłem skan OTL i mam raport w formie notatnika. Wspomniane zostało ze kolega Sevard zna sie na tym o co w tym raporcie chodzi i prosiłbym o pomoc. Wykluczam problem ze sterownikami itd ponieważ co te 3-4 minuty wskakuje na pasek zada na chwile krótką jakaś ikonka(wskakuje tak szybko ze nawet nie mogę opisać tej ikony) taka jakby się na sekunde coś włączyło i w tym momencie wyrzuca mnie z gier np z starcrafta i co chwile musze klikać na gre z paska. Jest to pewnie jakiś robal-wirus ale za nic nie mogę się go pozbyć. Proszę pomóżcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie musi być to wirus.

W takim przypadku ciężko namierzyć winnego ("złapanie" tej ikonki byłoby dużym przełomem) i dlatego, niestety najczęstszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem, jest jedynie format. Jeżeli za to nie jest odpowiedzialne złośliwe oprogramowanie, to pewnie jakiś program działający w tle. Możesz spróbować po kolei wyłączać takowe oraz wszelkie automatyczne aktualizacje (no, może poza systemowymi). To jednak wcale nie musi pomóc w wykryciu winowajcy, a i roboty dużo.

Ewentualnie, można by, najpierw odłączyć internet i zobaczyć czy wtedy, również występuje ten problem.

Ponadto, jeżeli od niedawna masz takie kłopoty, przywrócenie sytemu mogłoby pomóc.

Odnośnie logów:

1. Przeskanuj system programem Malwarebytes' Anti-Malware.

2. Uruchom program OTL. W OTL pozaznaczaj opcje Infekcja LOP - Sprawdzanie oraz Infekcja Purity - Sprawdzanie, Skanuj wszystkich

użytkowników (resztę zostaw bez zmian), poza tym we wszystkich sekcjach zaznacz opcję Użyj filtrowania i kliknij Skanuj. Kroki 3 i 4 zrób tylko i wyłącznie

wtedy, jeśli masz system 32- bitowy (x86).

3. Jeśli masz jakiś program

emulujący napędy, to ściągnij program Defogger, uruchom go i wyłącz nim emulację napędów.

Następnie uruchom ponownie system.

4. Ściągnij program GMER. Nie zmieniaj żadnych opcji i kliknij przycisk Szukaj. Po zakończeniu pracy zostaniesz poinformowany,

że log został zapisany w

schowku. Otwórz notatnik, wklej go i zapisz na dysku.

W przypadku problemów z

GMERem spróbuj uruchomić go w trybie awaryjnym, jeśli i to się nie uda, to będzie trzeba użyć czegoś innego. Na forum zamieść logi z Malwarebytes', OTL (otl.txt oraz extras.txt) i GMERa. Daj je albo jako załączniki do posta, albo wrzuć na wklej.org.

Jak Sevard tu zajrzy, to je pewnie sprawdzi (ja jestem za cienki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...