Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shurikan

Problem z dźwiękiem

Polecane posty

Witam!

Wczoraj podłączyłem nowe słuchawki do nowego kompa, zarówno do wyjścia na przednim panelu obudowy, jak i (potem) do gniazda wychodzącego z płyty głównej. O dziwo, po podłączeniu z tyłu, grają mniej więcej o połowę ciszej niż gdy są podłączone do obudowy. Ofc głośność w systemie ustawiona ta sama. Dlaczego tak jest i czy to jest normalne? (Z tyłu podłączyłem do gniazda o kolorze zielonawym, bo jest 6 łącznie)

Oraz drugi problem: posiadam odtwarzacz MP4 Creative Zen oraz słuchawki Creative ep-630. Gdy je podłączę do playera, słyszę szum. Jest on taki sam niezależnie od ustawionej głośności oraz niezależnie od tego, czy muzyka gra, czy nie. Irytujące. Kiedyś już szukałem odpowiedzi na to pytanie, ale ciężko było coś znaleźć. Czy może to być wynikiem tego, że impedancja słuchawek wynosi 16 Ohm, a odtwarzacza najprawdopodobniej 32? I czy można jakoś zlikwidować to szumienie?

Liczę na pomoc! ;)

PS Jeśli chodzi o kompa, to do niego mam Sennheisery HD201, jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie. Ale sprawdzałem na innych słuchawkach i jest to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...