Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luend

sieć wifi w domu...

Polecane posty

Witam koledzy forumowicze.

Mam taki problem, w domu mam internet radiowy, antena z dachu mojego domu podpięta jest do karty WLAN a ta przez usb do komputera stacjonarnego. Ostatnio kupiłem sobie xperie play i chciał bym móc na na niej korzystać z internetu. Nie wiem jak przerobić ten internet aby w domu móc korzystać przez wifi w telefonie z internetu. Jestem w tych sprawach dość zielony ale orientuje się że przynajmniej tak mi się wydaje jak bym kupił drugą kartę wlan to by moża zrobić sieć wifi w domu ale wtedy komputer stacjonarny musiał by być cały czas uruchomiony prawda? Otóż moje pytanie brzmi czy da się tak zrobić aby internet był odbierany z a głównej anteny i była sieć wifi w domu gdy komputer będzie wyłączony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w tych sprawach dość zielony ale orientuje się że przynajmniej tak mi się wydaje jak bym kupił drugą kartę wlan to by moża zrobić sieć wifi w domu ale wtedy komputer stacjonarny musiał by być cały czas uruchomiony prawda?

Prawda.

Otóż moje pytanie brzmi czy da się tak zrobić aby internet był odbierany z a głównej anteny i była sieć wifi w domu gdy komputer będzie wyłączony?

Da się. Potrzebujesz Access Pointa oraz router (ew. router z podwójnym radiem). Koszt w miarę taniego takiego zestawu to około 250 - 300 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...