Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pilarrr

Rozwiązany: Dziwny problem z wifi

Polecane posty

Cześć. Mam dziwny problem związany z internetem, a mianowicie: mam w domu PC, laptopa, Playstation i komórkę. Wszystkie te urządzenia korzystają z wifi. Razu pewnego Internet padł, do czego zdążyłem się już przyzwyczaić, tak więc podjąłem próbę reanimacji domowymi sposobami (włącz/wyłącz, bawienie się kabelkami i tak dalej). W końcu sieć wróciła do świata żywych. Nie do końca jestem pewny, czy wydarzenie, które przedstawiłem miało wpływ na to, co zaraz opowiem, ale mam nadzieję, że jakoś sprawnie to powiążecie. Potem - chociaż tak jak mówiłem, niekoniecznie trzeba to wiązać z w/w procedurami - zdałem sobie sprawę, że na laptopie i na PS3 nie ma internetu, a na PC i komórce - jak najbardziej. Kiedy chcę się połączyć, Windows wyświetla mi jako przyczynę "problem z kartą sieci bezprzewodowej lub punktem dostępu". Jakiś pomysł?

PS. Mam strasznie ciemny obraz na laptopie, wcześniej było normalnie. Ktoś wie, o co chodzi? Wiem, że to dosyć mało wystarczająco opis, ale nie mam nigdy przycisków odpowiadających za rozjaśnienie i nie wiem, jak to naprawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie mam zmienić kanał rozgłaszania WiFi?

Zaloguj się na router przez przeglądarkę i w sekcjach dotyczących WiFi szukaj opcji Channel. Powinna mieć do wyboru zakres 1 - 13. Wybierz kanał 2 numery niższy bądź wyższy od tego co masz obecnie.

Dobrze by było gdybyś też wkleił ping do routera z laptopa. (W wierszu poleceń wpisujesz ping xxx gdzie xxx to adres routera). Screen z wynikiem wrzuć na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...