Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Suweren

Rozwiązany: Ping, zamulony internet

Polecane posty

Od kilku tygodni borykam się z problemem wysokiego pingu w Team Fortress 2. W wakacje na serwerze ulokowanym w Łodzi ping wynosił 5-20, później w sierpniu gdy został przeniesiony na tańszy do Poznania, nie przekraczał 50. Od września zaczęły się jaja. Ping w godzinach szczytu (przed godziną 17-18 czasem jest normalny, ale nie zawsze) na serwerze w Poznaniu - do 200, w USA - 800 z hakiem.

Internet radiowy od miejscowej firmy, 1,25 mb/s. (Nie jeden a 1,25 - mój dostawca oferuje ciekawą usługę - za każdy rok przedłużania umowy dodaje darmowe 0,25 mb/s). Windows 7 32 postawiony niedawno, w wakacje. Procek Intel Core 2Duo E7300 2,66@GHz (nowy), GeForce 9600 GT 512, ramu posiadam 3 Giga (nowe). Płyta główna i zasilacz też nowe.

Zastanawiałem się czy problemem jest prędkość internetu, ale to chyba nie to, skoro w wakacje wszystko śmigało jak marzenie. System jest w miarę regularnie czyszczony Odkurzaczem (nie wiem czy to coś w ogóle daje, ale wolę o tym poinformować), oraz monitorowany AVG. Rozmawiałem w kumplem, który również boryka się z problemem "zamulonego" internetu, lecz nie w takiej skali jak ja. Operator umywa ręce - "U nas nic nie ma proszę pana".

Czekam na pomoc, z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.speedtest.net/result/1608977134.png

http://www.pingtest.net/result/51130826.png

Test powtórzyłem 2 razy i o dziwo ping jest w miarę normalny. Nie pisałbym jednak gdyby problem nie istniał. Test powtórzę jutro o tej samej godzinie i odezwę się ponownie.

Bardzo chętnie zmieniłbym swojego ISP, jednak ani Netia, ani TP nie mogą się do mnie podłączyć. Dodzwonienie się do siedziby Insportu jest istną męczarnią, dojazd lepiej pominę milczeniem. Zastanawiam się, kto wpadł na pomysł na założenie biura na Naruszewicza w zakorkowanej Łodzi, skoro ich głównym odbiorcą są gminy Andrespol i Kurowice.

//Edit

Problem rozwiązany. Dodzwoniłem się do operatora i uzyskałem satysfakcjonujące wytłumaczenie. Nowa firma powstała niedaleko zakłóca sygnał operatora, od którego to ja mam internet. Do końca roku wszystko powinno zostać załatwione. Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...