Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Eban

Problem z aktualizacją Win 7 Home Premium 64bit do SP1

Polecane posty

Laptop sprowadzany ze stanów, wszystko oryginalne (nie mój). Był z nim mały problem więc wziąłem go do siebie by go sprawdzić, wyłączyć parę rzeczy w msconfigu, zrobić updaty itd.

Problem pojawił się przy instalacji Service Packa 1. Ten nie zainstalował się. Przez długi czas wyświetlał komunikat:

"Preparing to configure Windows.

Do not Turn off your computer."

Następnie wyświetla:

Failure configuring Service Pack

Reverting Changes

Do not turn off computer

Dzieje się tak bardzoooooo długo. Próbowałem konsoli odzyskiwania ale nie mam punktów przywracania systemu, nie może też naprawić startu bo nie widzi problemu.

Zrobiłbym format, ale największym problemem jest to, że pod żadnym pozorem nie mogę stracić danych z dysku C:. Działa CMD, a dysk ma 3 partycje.

Potrzebuję pomocy w jednej z opcji:

a) naprawa do stanu z przed instalacji SP1 (nieudanej)

b) wyciągnięcie wszystkich danych z dysku C: (na przykład na inną partycję) i bezpieczny reinstall systemu

Preferuję opcję a), ale w ostateczności może to być też b). Wchodzi w grę kopiowanie przez cmd z trybu naprawczego (nie mam pojęcia jak zabrać się do kopiowania całych katalogów :|), instalacja systemu na pendrivie (jeśli da się to zrobić i ktoś wie jak) i jakikolwiek inny sposób uratowania danych.

Z góry dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naprawą może być problem. To nie jest niemożliwe do naprawienia, ale dosyć trudne i niestety bez dostępu do uszkodzonego systemu nie dam rady Cię poinstruować co i jak należy zrobić. Choć może ktoś inny będzie mądrzejszy.

Jeśli chodzi o przeniesienie danych, to o ile dysk nie jest szyfrowany, to można to zrobić z poziomu niemal dowolnego GNU/Linuksa odpalanego z nośnika przenośnego (pena, dysku przenośnego lub płyty). Ewentualnie z poziomu odpowiednio przygotowanego nośnika z Windowsem PE.

Prostszym wyjściem jest GNU/Linux, bo w jego przypadku można ściągnąć od razu gotowe obrazy. Na potrzeby kopiowania plików wystarczy dowolna typowo przenośna dystrybucja. SLAX powinien sobie poradzić.

Jeśli chodzi o Windowsa PE, to w necie jest sporo tutoriali mówiących jak takie coś stworzyć. Są też kreatory, które upraszczają ten proces. Dla XP można polecić BartPE, dla Visty są dostępne skrypty VistaPE. Niestety nie wiem, czy istnieją takie skrypty dla Windowsa 7, czy trzeba je będzie stworzyć samodzielnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...