Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Vithar

Problem z dostępem do panelu admina w routerze

Polecane posty

Mam problem z dostępem do panelu administracyjnego Routera. Gdy go kupiłem (zeszła niedziela) miałem problem z podłączeniem i konfiguracją (winę za to ponosił zcrossowany kabel, który to fakt zauważyłem dopiero wczoraj), postanowiłem więc oddać router do konfiguracji operatorowi sieci (mam internet z osiedlówki). Tu pojawia się problem. Operator skonfigurował sieć bezprzewodową, i sam router, ale zmienił domyślne hasło dostępu do panelu, i mi go nie podał (dostałem tylko nazwę sieci bezprzewodowej i hasło do niej). I tu pojawia się moje pytanie, czy da się jakoś dostać do tego panelu bez "hard resetu" (boje się, że będę miał problem z konfiguracją, poza tym operator skopiował do routera adres MAC mojego PC, gdyż jeden klient może mieć jeden adres mac w bazie. Reset przywróci domyślny i będę miał zablokowany dostęp do internetu). Z góry uprzedzam, że to mój Router (na dowód jest zdjęcie w załączniku) i nie próbuje włamać się żadnemu z sąsiadów.

Router to produkt firmy NETGEAR model WNR1000v3. Z góry dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się, pomimo hard resetu. Dostawca podał jaki adres Mac jest zarejestrowany, i konfiguracja przebiegła w 3 minuty. Mam jednak inny problem.

Mój komputer przeszedł ogólny format (wirus) i teraz niezależnie od systemu (mam win XP i 7) musze nieźle się natrudzić by zmusić go do połączenia z internetem. Jakby co pobieranie IP i DNS mam ustawione na automatyczny, jednak mimo to komputer robi problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...