Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

canizares2

Rozwiązany: Przekierowywanie portów

Polecane posty

Witam, zainstalowałem dzisiaj windows 7, wspomnę że wcześniej mialem Xp na którym goście od neta odblokowywali mi porty oraz przekierowywali je na ten komputer ( bo mam router i 2 kompy ) Dzięki temu mogłem zakładać serwer w pewnej grze, i grać ze znajomymi. Dzisiaj jednak ku mojemu zdziwieniu przez 10 minut nikt nie dołączył się do serwera, znajomy powiedział że gdy chce dołączyć jest napisane, że serwer jest ukryty za firewallem. Po wyłączeniu całkowicie firewalla w win7 nadal wyświetlał mu się ten sam komunikat. Czym to jest spowodowane? Muszę jeszcze raz zadzwonić do fachowców od neta i poprosić o przekierowanie portów oraz odblokowanie ich?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie już raz tak robiłem z jakiegoś poradnika i zawsze kończyło się to tym, że wyskakiwało okienko żeby wpisać login i hasło do routera, które znają ci od neta.

Ja może teraz uproszczę moje pytanie z posta wyżej : Czy po zainstalowaniu innego systemu windows, trzeba ponownie przekierowywać porty oraz odblokowywać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest taki lokalny dostawca internetu na około hmmm.. ja wiem ? 1500-2000 osób ? To może powiesz mi dlaczego pisze w grze, że serwer jest ukryty za firewallem, gdy ten jest wyłączony? ( taki problem miałem zanim były porty odblokowane, po odblokowaniu problem znikł ) Teraz z nowym systemem jest taki sam problem, jakby jeszcze raz trzeba było je odblokować. Sam nie wiem ;(

Właśnie odbyłem rozmowę z typkiem od neta i mówi że trzeba wpisać adres ip ręcznie, którego on oczywiście nie zna i ja też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie chodzi tutaj o adres IP wewnętrzny, dokładniej to Twojego komputera. Centrum sieci i udostępniania, następnie wybierz Twoje podłączenie do sieci z Internetem, następnie szczegóły, adres IPv4 to adres IP Twojego komputera w sieci.

Jeżeli jest problem z firewallem, to spróbuj udostępnić programowi pośrednictwo przez zaporę, zapora systemu windows w panelu sterowania > zezwalaj programowi funkcji na dostęp przez Zaporę systemu windows. Tam jest lista programów, jeżeli nie znajdziesz swojego, kliknij w przycisk zezwój na dostęp innego programu, potem przeglądasz za odpowiednim exe i odblokowujesz go (najlepiej zaznacz 2 kwadraciki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj właśnie chodzi o to żeby wpisać taki adres ip, jaki jest na routerze wpisany i to będzie w moim przypadku chyba 1.22 końcówka, a na laptopie jest 1.23 :D tak mi się wydaje, a mam jeszcze inne pytanie. Te maski podsieci itp, to mogę przepisać z laptopa, bo one już będą takie same, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...