Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

illuvatar

Windows 8 na laptopie

Polecane posty

Witam, chciałbym spróbować na własną rękę windows 8, jednak mam jedną zasadniczą obawę. Jak silnie ósemka ingeruje w bootsect? Posiadam z laptopa z ukrytą partycją systemową, a przez instalację nowego os nie chce stracić dostępu do oryginalnego oprogramowania, a niestety nie jestem takim śpecem aby w razie czego przywrócić ścieżki dostępowe.

Więc zasadniczy kłesczyn - czy stracę dostęp do recovery przez instalacje win8? Może na forum jest ktoś, kto robił instalkę na sprzęcie z ukrytą partycją i może podzielić sie swoim doświadczeniem

Z góry dziękuję za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem na myśli potencjalne rozwalenie mbr jak i partycji ukrytej dzięki nie wykrytym bugom (pamiętasz wersję Windows 7 która uszkadzała pliki mp3?). Co do teorii - trudno stwierdzić bo układ partycji fabrycznych nie musi być zgodny z jakimkolwiek systemem (to nie musi być standardowy rozruch) a wtedy instalacja jakiegokolwiek systemu blokuje dostęp do partycji fabrycznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tyle nawet w temacie instalacji opensuse zeby sie wreszcie nauczyć na tym pracować;/ choć myślę czy bootloader zauważyłby instalacyjną win7

Dlatego założyłem właśnie temat bo słyszałem o plotkach ze bootloader jest niedopracowany

W sumie z tym dyskiem - mam gdzieś niesprawnego lapa - przekręcę od niego hdd i można się bawić:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...