Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tracer86

Częste blue screeny,zwolnienie, ścinanie się gier

Polecane posty

Witam!

Szukam pomocy w rozwiązaniu problemu, który męczy mnie już od paru dobrych tygodni.

Grałem przez ostatnie dni w najnowszą część Crysisa. Gra działała płynnie, nie było żadnych zwiechów itp. Pewnego dnia gra zaczęła się zacinać, gdy dochodziło do jakichś efektownych momentów gry, na ekranie dużo się działo itp. Sprawdzałem na multi i singlu dzieje się to samo, więc to nie wina internetu. Tak dzieje się do tego momentu. Sprawdzałem także grę Batman:AA, i jak wcześniej ta gra chodziła bardzo płynnie, to niestety teraz łapie pojedyncze ściny, gdy dochodzi do jakiejś walki itd. a cała rozgrywka ( nawet nie walcząc, gdy po prostu eksploruje świat gry), jest zwolniona co strasznie irytuje.

Poza tym sprawdzałem też ten problem na grze Thief: deadly Shadows i dzieje się to samo. Gdy wybiegałem do światła, goniło mnie dużo strażników, gra dalej łapa zwiechy, zwalniała.

Nie wiem czy ma to z tym jakiś związek, ale od pewnego czasu podczas przeglądania internetu, oglądania filmików na YouTube ( zwłaszcza wtedy ), czy zwykłej pracy z komputerem nagle się zawiesza, programy przestają odpowiadać i wyskakuje blue screen na którym pisze coś o pamięci podręcznej, a dokładnie niedostatecznej jej ilości.

Mój komputer:

Proc: Intel Core Quad 2.4 Ghz

Pamięć: 3 Gb ram

grafika: geforce 9600 GT 512 mb

Dodam, że kiedyś już miałem podobny problem, jednak rozwiązaniem był niedopięty kabel z graficznej. Myślałem na początku, że znowu mamy powtórkę z rozrywki, ale tym razem kabel jest dobrze wpięty ;).

Proszę o pomoc!

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi,

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc zacznij od podania pełnej konfiguracji z naciskiem na moc, model i markę zasilacza. Sprawdź temperaturę podzespołów w spoczynku i stresie za pomocą programu HWMonitor. Spowolnienie komputera może wskazywać również na zawirusowanie. Korzystasz z jakiegoś antywirusa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kiedyś miałem podobny problem (gry zwalniały) okazało się, że karta graficzna się grzeje (było dość mocno zakurzona). Wyczyściłem wnętrze komputera sprężonym powietrzem i pomogło. Zrób tak jak koledzy mówią i posprawdzaj temperatury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...