Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Garam

TP-Link WR543G i odblokowywanie portów

Polecane posty

Witam, mam problem z routerem TP-Linka, otóż mimo wielu prób i przeczytanych instrukcji nie umiem najwyraźniej odblokować w nim portów, zamieszczam screena i proszę o pomoc w naprawieniu ustwień.

192.168.1.103 to komputer na którym mam odpalone programy wymagające otwartych portów.

tplinko.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niby powinny być odblokowane a nie są. Chcę przez jeden z tych portów korzystać z SSH, a nie mogę się podłączyć (przez internet, lokalnie śmiga). Sprawdzałem też swoje zewnętrzne IP nmapem i tych portów nie ma na liście otwartych.

Możliwe, że mam zepsuty router?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na serwerze nie mam żadnych reguł iptables, tak więc obstawiam, że systemowy nic nie blokuje (choć Debian już kilka razy mnie zaskoczył), na routerze mogę nawet ustawić DMZ na ip serwera zupełnie wyłączyć firewalla i dalej nic się nie zmienia.

I tak, restartowałem router.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... IP przypisywałeś na sztywno dla adresu MAC karty ? Na pewno adres komputera, na którym mają być otwarte porty nie jest zmieniany przez DHCP ? W innym wypadku pozostaje tylko kwestia firewalla systemowego lub serwera, do którego chcesz się podłączyć. Na routerze wszystko jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, serwer ma przypisane na sztywno IP. Zmieniłem oprogramowanie w routerze na OpenWirt, może to coś da. Tzn. musi, bo mam teraz na routerze normalną dystrybucję linuksa a nie jakiś badziew od Chińczyków. Nie mam jednak żadnego doświadczenia w konfiguracji firewalla pod pingwinem, mam niby zainstalowane LuCI które daje graficzny obraz ustawień, ale wciąż wyglądają one jak czarna magia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OpenWrt nie był najlepszym pomysłem, dla laika jest to chyba niemożliwe do skonfigurowania. Wróciłem więc do firmware producenta.

UPnP mam włączone, korzysta z niego jednak tylko Transmission, mimo to ciągle jednak program pokazuje, że mam zablokowany port peerów :laugh:

IP mam chyba wewnętrzne, bo zmienia mi się ono co jakiś czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...