Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krystianziom007

Tuning Obudowy

Polecane posty

Cześć chciałem sobie zmienić obudowę coś przekroju cm haf 922 lecz narzazie nie zrobię takowego zakupu wiec chiał bym jakoś polepszyć przepływ powietrza w moim modecomie logic b5 wiem szalu nie ma i dlatego chciał bym jakoś ulepszyć zwyjotkowić tą obudowę czy jakaś tam się to inaczej mówi oczywiście to wszystko w domowych warunkach mogę wywiercić dziurę lub przecięć diaksem co sądzie co bym mógł zrobić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się słowo "zwyjotkowić".

Przede wszystkim, możesz dorobić dodatkowe sloty na wentylatory - przyda się do tego wiertarka i diaxik + do tego warto się zaopatrzyć w filtry przeciwkurzowe (parę złotych na allegro, po dychu na typowej giełdzie komputerowej) które zabezpieczą wnętrzności przed nawałnicą kurzu, a i potrafia całkiem nieźle wyglądać z niektórymi budami - no i zamaskują nierowno wycięte otwory na wentyle. Można też wyciąć niepotrzebne zatoki na dyski (będzie więcej miejsca i mniej przeszkód dla ruchu powietrza) a dysk przytwierdzić na dnie obudowy - w "Pokaż swojego PCta" tu na forum ktoś tak miał przerobioną budę ;)

Wentylator z przodu, na wysokości zatok dysków twardych, wdmuchujący powietrze do obudowy, wentylator z tyłu mniej więcej na wysokości procesora wydmuchujący powietrze z obudowy i masz już jakiś airflow :P Niestety taka buda sama z siebie przewiewna nie jest, więc cudów nie oczekuj.

Ogółem - trochę sztuka dla sztuki, już lepiej kupić Brutusa 310:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli wentylator z tyłu już masz. Dobry początek :P

Z przodu już coś masz zamontowane? Jak nie, to czy masz otwory na montaż wentylatora przed dyskami? Jeśli nie, to by się je przydało wyciąć. Drugie dobre miejsce na wentylator widzę w zatokach 5,25" - przenieś DVD na samą górę, pod nim zostaną 3 wolne zatoki - w sam raz na wentylator 120mm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jak się nie da, to się nie da - trudno ;)

Zawsze możesz zaszaleć, przenieść zasilacz na dół, płytę główną wyżej, mógłbyś wmontować spory wentylator na górze, wymagałoby to "lekkich" przeróbek tylnej scianki budy i tacki plyty glownej.

Ale może zostańmy przy zamontowaniu wentylatorów z przodu budy... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yojo2

Da się. W sumie masz rację, to prawie jak postawienie budy do góry dnem. Tylko sporo cięcia jest i nitowania. Właściwie to bardzo dużo cięcia i nitowania. Trzeba też przygotować dno budy na utrzymanie PSU itp. No i łatwo całkiem budę zniszczyć. Przymierzam się do zrobienia czegoś takiego ze swoją starą budą, tak dla sportu, ale czasu ciągle brak. Dlatego też rzuciłem to raczej żartem, niż serio, bo szczerze wątpiłem (co się potwierdziło) żeby autorowi się chciało :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...