Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sroczka92

Program do posprzątania i przyspieszania system Windows 7

Polecane posty

Witam potrzebuje rady mam system Windows 7 od ponad roku i przydało by się go troszkę posprzątać po skanować czy nie niema wirusów itp.Mam Cclinera i awasta. Jakie jeszcze programy polecicie do systemu by go oczyścić i by troszkę go przyspieszyć bo troszkę za mula nie zamierzam fermata robić może macie jakieś rady ?I programy Itp nie znam się an tym.Obecie aktualizuje przez program Driver Easy sterowniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avasta nie polecam zdecydowanie, ściągnij kasperskiego, masz wtedy triala na miesiąc, a komputer wyczyści bardzo porządnie z wszelkiej maści popularniejszych żmijowatych wisusów..., co do CCleaner'a, to możesz go zostawić, bo też ładnie ustawia pliki. W każdym razie zrezygnuj z avasta ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ccleaner, Odkurzacz do dysku i rejestru.

I co mu da to, że wyczyści rejestr CCleanerem? Ten program nie potrafi przeprowadzić defragmentacji rejestru, więc rozmiar rejestru się nie zmieni. Jedyne co to da, to jeszcze większa fragmentacja po utworzeniu kolejnych kluczy/wartości. Odkurzacz to w ogóle jest ciekawe narzędzie, które słynie z tego, że często rozwala systemy. CCleaner niby też, ale jednak jest bezpieczniejszy. Proszę zapoznaj się z zasadami działania rejestru i dopiero potem polecaj narzędzia, które niczego pozytywnego nie dadzą, a docelowo mogą jeszcze zmniejszyć szybkość działania systemu.

Dobra, jeśli chodzi o czyszczenie rejestru, to najpierw utwórz jego kopię (polecam program ERUNT). Następnie możesz wyczyścić rejestr programami takimi jak: CCleaner, COMODO System Cleaner (po jego instalacji wyłącz jego usługę, bo spowalnia system) oraz Eusing Free Registry Cleaner, ale jest to krok opcjonalny. Następnie przeprowadź defragmentację (czy jak kto woli kompaktowanie rejestru). Dopiero ten ostatni krok zmniejsza rozmiar i porządkuje rejestr. Jeśli chodzi o defragmentację rejestru to można użyć narzędzi takich jak NTREGOPT lub Quicksys RegDefrag.

Jeśli chodzi o defragmentację dysku, to polecam program UltraDefrag. Defragmentacja w trybie boot uporządkuje wszystko co da się uporządkować (i jeszcze trochę więcej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Sevardzie myślisz o takim programie jak WinUtilities? Program działa na podobnej zasadzie jak CC Cleaner, z tym, że wykrywalność błędnych wpisów w rejestrze i ogólnie śmieci na dysku jest zauważalnie większa niż w przypadku tego pierwszego. Duży plus, to także ilość dostępnych opcji w programie. Od siebie mogę go polecić, używam od pewnego czasu i jest OK...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh
I co mu da to, że wyczyści rejestr CCleanerem?
Następnie możesz wyczyścić rejestr programami takimi jak: CCleaner
Sprzeczne teorie w jednym poście? Tak w ogóle, to Ccleaner nie służy wcale do czyszczenia rejestru, jedyna funkcja ingerująca na poważnie to jego naprawa, ale, według mnie, jest słaba.

Ten program nie potrafi przeprowadzić defragmentacji rejestru, więc rozmiar rejestru się nie zmieni.
Żaden z podanych przeze mnie programów nie przeprowadza defragmentacji rejestru, fakt. Tylko po co, skoro chodzi o usunięcie zbędnych kluczy?
Jedyne co to da, to jeszcze większa fragmentacja po utworzeniu kolejnych kluczy/wartości.
Od kiedy Ccleaner albo Odkurzacz tworzą klucze? Te programy je jedynie usuwają, albo "naprawiają" w przypadku Ccleanera - sam przyznaję, ta funkcja jest akurat słaba, o czym już pisałem wyżej.

Odkurzacz to w ogóle jest ciekawe narzędzie, które słynie z tego, że często rozwala systemy.
Rzeczywiście, niedoświadczeni użytkownicy, którzy nie czytają, co program wpisał na listę "do usunięcia", mają ten problem, ale to głównie kwestia ustawień, o możliwości tworzenia kopii zapasowej już nawet nie wspomnę.

Niemniej zgadzam się, że defragmentacja rejestru jest również efektowna i nie wspomniałem o tym. Nie rozumiem tylko urazu niektórych do Ccleanera i Odkurzacza. Szanuję ludzi, którzy znają rejestr na pamięć i znają całą zasadę jego działania, jednakże ja wolę podejście od mniej naukowej, ale za to praktyczniejszej strony.

@org rozumiem o co chodzi Sevardovi i nie mam na celu wybiórczego cytowania w celu... poczucia się bardzie pro? Nie. Prawda jest taka że zarówno defragmentacja jak i usuwanie śmieci przyspiesza system, o co chodzi w tym temacie. Według mnie niepoprawne jest, z całym szacunkiem, ocenianie programów po jakiś tam plotkach, bez praktycznego doświadczenia. Poza tym, napisałem ten post bo Sevard ogólnie zakwestionował skuteczność wymienionych przeze mnie programów. Swoją drogą powtarzasz ten sam błąd, bo Ccleaner rejestru nie czyści.

@down; down Dobra, nieważne...

post-296111-1312616762_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lynenhynenh

Myślę, że wybiórcze czytanie i wyrywkowe cytowanie do niczego nie prowadzą. Objaśnię tylko, o co chodziło Sevardowi. Samo czyszczenie rejestru CCleanerem nie da poprawy wydajności, a właśnie o przyspieszenie pracy systemu chodzi autorowi tematu. Taki skutek przyniesie defragmentacja rejestru po uprzednim działaniu ww. programu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy Ccleaner albo Odkurzacz tworzą klucze? Te programy je jedynie usuwają, albo "naprawiają" w przypadku Ccleanera - sam przyznaję, ta funkcja jest akurat słaba, o czym już pisałem wyżej.

No właśnie usuwają je, ale nie zmniejsza to rozmiaru rejestru. W rejestrze powstają dziury, które są wykorzystywane, gdy instalujemy nowe programy. Nowe klucze trafiają najpierw do tych luk, a dopiero później w razie potrzeby rejestr jest powiększany. Efekt takiego działania to fragmentacja rejestru, która ma negatywny wpływ na szybkość. Samo usunięcie kluczy z pominięciem defragmentacji wpływu na szybkość nie ma.

Rzeczywiście, niedoświadczeni użytkownicy, którzy nie czytają, co program wpisał na listę "do usunięcia", mają ten problem, ale to głównie kwestia ustawień, o możliwości tworzenia kopii zapasowej już nawet nie wspomnę.

Tylko po co komu kopia zapasowa, gdy program położy tak system, że z tej kopii nie skorzystasz?

Niemniej zgadzam się, że defragmentacja rejestru jest również efektowna i nie wspomniałem o tym. Nie rozumiem tylko urazu niektórych do Ccleanera i Odkurzacza. Szanuję ludzi, którzy znają rejestr na pamięć i znają całą zasadę jego działania, jednakże ja wolę podejście od mniej naukowej, ale za to praktyczniejszej strony.

Tłumacząc na polski podchodzisz od strony "nie mam pojęcia jak to działa, ale ludzie powtarzają, że to działa, a więc tak musi być". Nie, nie działa, bo Windows i rejestr są tak skonstruowane, że nie ma prawa działać. To nie jest strona praktyczna, nazwałbym to raczej stroną religijną - "wierzę, że to działa".

@org rozumiem o co chodzi Sevardovi i nie mam na celu wybiórczego cytowania w celu... poczucia się bardzie pro? Nie. Prawda jest taka że zarówno defragmentacja jak i usuwanie śmieci przyspiesza system, o co chodzi w tym temacie. Według mnie niepoprawne jest, z całym szacunkiem, ocenianie programów po jakiś tam plotkach, bez praktycznego doświadczenia. Poza tym, napisałem ten post bo Sevard ogólnie zakwestionował skuteczność wymienionych przeze mnie programów. Swoją drogą powtarzasz ten sam błąd, bo Ccleaner rejestru nie czyści.

Uruchomiłem program CCleaner, możesz mi wytłumaczyć zatem za co odpowiada druga opcja od góry (ta z podpisem Rejestr)? Oczywiście, że CCleaner ma opcję czyszczenia rejestru. Tylko, że samo czyszczenie nic nie daje.

A jeśli chodzi o skuteczność Odkurzacza i CCleanera, to proszę użyj ich do wyczyszczenia plików tymczasowych i wejdź do katalogu Temp użytkownika. Nadal uważasz, że są takie skuteczne? Żaden program tego typu nie potrafi poprawnie usunąć części plików z tego katalogu, bo te kilka plików (które czasem i kilka GB zajmują) trzeba usunąć zanim system się załaduje.

Odsyłam do artykułów:

http://chris.pirillo.com/are-registry-cleaners-safe-to-use/

http://www.edbott.com/weblog/2005/04/why-i...istry-cleaners/

Oraz do mowy na temat regcleanerów na BC:

http://www.bleepingcomputer.com/forums/top...89#entry1842689

@opti WinUtilities od dawna nie używałem, więc się nie wypowiadam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...