Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

NemK

Problemy z Zotac GeForce 9600gt AMP! Edition-żadna gra nie działa

Polecane posty

Witam. Jestem tutaj nowym użytkownikiem.

Mam mały problem. Kupiłem niedawno kartę graficzną Zotac GeForce 9600gt AMP! Edition. Po wpięciu karty graficznej, zainstalowania sterowników z płytki + najnowszych z neta wszystko ładnie śmiga (wczoraj oglądałem film w jakości HD), prócz gier. W momencie dania "Nowa Gra" lub "Wczytaj". Wszystko ładnie się ładuje lecz gdy dochodzi do momentu przejęcia kontroli gra się zawiesza i trzeba ją wyłączyć poprzez Menedżer Zadań Windows. Żaden tytuł jeszcze mi nie odpalił na tej karcie. Gdy przepinam na starą kartę (GF EN8600GT) i reinstaluje sterowniki, te same gry normalnie działają.. W czym tkwi problem?

(Testowane gry: Gothic III, Shift 2, Fable TLC)

Moje wnętrznośći:

#Intel Core 2 Duo E4500 (podniesiony do 2.7GHz, temperatura teraz 36, w stresie MAX 57)

#MODECOM FEEL 3-400ATX 400W (zasilacz jeszcze niczego nie spalił a siedzi w tym kompie jakieś 4 lata)

#Asus P5LD2-X/1333

#2GB Ram'u

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

No tak, bo format to najlepsza metoda na wszystko - bzdury wypisujesz!

Po pierwsze masz fatalny zasilacz z czarnej listy. Po drugie - po co instalujesz podwójnie sterowniki tj. i z płyty i z netu? Jaką miałeś poprzednio kartę? Sterowniki graficzne (po starej karcie też) trzeba całkowicie usunąć i zainstalować na nowo. Można użyć programu Driver Cleaner.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

Zasilacz zasilaczem, rozmawiamy o karcie.

Najpierw zainstalowałem z płytki i uruchomiłem grę okazało się, że nie działa więc myślałem, że wina sterów więc ściągnąłem najnowsze.

Czytanie ze zrozumieniem: GF EN8600GT

Usunąłem wszystkie stery programem Driver Cleaner. Nadal nie da się grać.

Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh
Zasilacz zasilaczem, rozmawiamy o karcie.
Nie ma to jak dobre podejście, tyle że ten zasilacz, o którym nie rozmawiamy w tym temacie, ma bardzo duży wpływ na pracę komputera i może powodować uszkodzenia lub ograniczać wydajność. Podpiąłeś dodatkowe zasilanie karty?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

Zapraszam do lektury tego tematu (punkt 2f ).

Spróbuj skombinować porządny zasilacz i na nim sprawdzić zestaw, ewentualnie można sprawdzić samą kartę w innym zestawie. Być może Twój super-zasilacz już coś uszkodził. Jeśli nie jest to dużym problemem to rzeczywiście można by spróbować reinstal systemu, ale jeśli to nic nie da, to będzie problem sprzętowy - uszkodzenie zasilacza lub samej karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie dziwne tak ogólnie, ale 9600 ciągnie tyle, ile 8600 więc nie bardzo tutaj to rozumiem. Włącz 3ds'a http://www.futuremark.com/benchmarks/3dmark06/introduction/ i zobacz co się stanie.

Ja bym wyczyścił rejestr i zainstalował najnowsze stery ze strony nvidii 270.61 ta wersja. A co się dzieje, jak włączasz grę? Dokładnie? Może ustaw rozdzielczość na taką samą, jak masz pulpit, to samo odświerzanie etc. Jeszcze lepiej, ustaw grę w oknie, odpal i zobacz. Co nie zmienia faktu, że zasilacz może nie ogarniać.

-Edit- Do psioczących na zasilacz. To bardzo prosta droga, jak reinstalacja windy. A i kolego, odpuść sobie tuning procka. Daj mu podstawowe wartości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę co da się zrobić z testem karty na innym zasilaczu. Może jakiś kolega będzie miał porządniejszy, bo ja niestety nic innego nie mam, a zanim kupie to troszkę minie.

Gry mam na najniższych detalach i o takiej samej rozdzielczości jak pulpit. Weźmy sobie na przykład Shift'a 2.. Normalnie się załącza intro i te sprawy, daje nowa gra wszystko się wczytuje i nagle pach zwiecha, koniec zabawy i muszę wyłączyć grę Menadżerem zadań.

-EDIT-

#Futuremark będzie za jakieś 15 minut. Zobaczymy testy

#Reinstal systemu to żaden problem, bo robiłem kilka dni temu i nie wszystko jeszcze mam. Reinstal był robiony przed kupnem 9600GT.

-EDIT2-

#Futuremark.. Gdy załączam program wszystko działa, daje Run 3D Mark, test się ładuje i puf, po naładowaniu czarny ekran, zawiocha, jedynie reset pomaga..

Chybą zrobię za chwilkę tego formata i zobaczę czy to coś pomoże..

#Refresh#

Format nic nie pomógł dalej jest ten sam problem. Dzisiaj wieczorem idę do kolegi przetestować kartę na jego zasilaczu, jeśli to nie pomoże to.. Będzie źle..

Nie pisz posta pod postem. Używaj opcji "Edytuj".-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Jednak to nie był Chieftec tylko Delta :]

@top

Karta na zasilaczu od kolegi śmiga pięknie, Black Opsy na najwyższych detalach. Jednak wina leży po stronie zasilacza.

Przejrzałem jeszcze raz cały temat i znalazłem ciekawe zdanie:

A i kolego, odpuść sobie tuning procka. Daj mu podstawowe wartości.

Tak też zrobiłem i uwaga, uwaga. Karta graficzna działa!

Przeszła test w 3DMark03 i 3DMark06.

Dzięki wielkie! W najbliższym czasie kupię sobię jakiś mocniejszy zasilacz. Kolega u którego sprawdzałem kartę, polecił mi zasilacze firmy Delta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh my god... Tylko nie bierz Delt... Może są lepsze od Modecomów ale tego porządnym zasilaczem nazwać nie można. "OMG Zasilacz NoName(PL) 1000W za 99 zł Okazja!" Czemu nie brać? Przecież 1000W i jeszcze jaka cena... Ano dlatego: http://forum.cdaction.pl/Chcesz-kupic-komp...ml#entry1982470

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...