Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kame84

Komputer się resetuje - BSOD

Polecane posty

Gość kame84

Witam. Mam z tym problem już od jakiegoś czasu, ale że to rzadko się zdarzało, więc przymykałem oko ;) Teraz chciałbym się tego jakoś pozbyć i zlokalizować problem. Otóż występują one (BSOD-y) zwykle przy grach, choć ostatnio nawet przy oglądaniu filmiku na youtube, czyt. komputer się zawiesza, "warczy", wyskakuje blue screen i się resetuje. Nie zdążę nawet zobaczyć opisu, gdyż po chwili widzę czarny ekran i jedyne co mogę zrobić to reset (już ustawiłem by przy wystapieniu BSOD-a nie wyłączał się i czasami, ale rzadko, jestem w stanie spisać co tam wyświetla). Komputer czyściłem wczoraj (temperatury spadły o około 5 stopni)

Ostatni błąd z podglądu zdarzeń - "Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x000000fe (0x00000006, 0x862c33a0, 0x66725045, 0x00000000)". Załączam pomiar ciepła i napięcia przy użyciu programu HWMonitor (w stanie spoczynku, nie wiem w jaki sposób go obciążyć, tak by nie "wywalił" i bym mógł zrobić zdjęcie pomiaru - 5, 10 min gry?). Resetuje się w różnych odstępach czasu, więc ciężko powiedzieć, przykładowo grę Gothic 2: Noc Kruka przeszedłem całą bez ani jednego resetu, natomiast teraz zacząłem grać w Heroes of M&M 5 i po krótkim czasie (między 5 - 15 minut) następuje reset. Trochę marne porównanie, wiem :wink: , ale w te akurat gry grałem i tak jest (wiadomo że Heroes 5 jest bardziej "wymagającą" grą niż Gothic 2).Pomiar ciepła i temperatur.

Dodam jeszcze bardziej szczegółową konfigurację mojego peceta:

Płyta główna: Asus P5B Intel P965

Procesoe: Intel Core2 Duo E4600 2,4 GHz

Ram: Geil 2x 1 GB DDR2 800 MHz

Karta Graficzna: GeForce 8600 GT Gigabyte 256 MB HDTV & DVI (PCI-E) (Chłodzenie pasywne - bez wentylatora)

Dysk: Seagate Barracuda 250 GB 7200.10 (16 MB, SATA 2)

Zasilacz: Chieftec 450 W bulk (GPS-450AA-101A)

Windows 7 Home Premium 32 MB

Komputer kupiony 3,5 roku temu (choć to znaczenia nie ma), dokupiłem 2 dodatkowe wentylatory do wewnątrz obudowy).

@edit Pomiar ciepła i temperatur po resecie (grałem w Titan Quest: Immortla Thrones) Pomiar ciepła i temperatur po resecie. Anyone? :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kame84
Wklej SMART dysku i zrób test pamięci. Co masz podpięte pod USB?

1.Jak zrobić ten SMART? (@ edit - okey, już widzę przypięty temat :wink: )

Smart dysku przy użyciu CrsytalDiskInfo SMART DYSKU

2.Test pamięci zaraz przeprowadzę - program "MemTest 4.0" może być? (kiedyś już chciałem taki test przeprowadzić, ale po 4 godzinach dałem sobie spokój, to zawsze tak długo trwa?).

@ edit Test programem MemTest 4.0 nic nie wykrył (robiłem do 151 %), dodatkowo zrobiłem test pamięci narzędziem "Diagnostyka pamięci systemu windows". Też nic nie wykrył.

3.Do USB mam podpięte: modem i drukarkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kame84

Konfigurację komputera (wraz z modelem i marką zasilacza) podałem w 1 poście. Modem: ZTE ZXDSL 852 (internet z Orange).

Co do testu pamięci, potrzymam te 2 godziny, bo tyle na pewno nie było (tym razem, choć długo trzymałem :wink: ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kame84
Odłącz modem, uruchom grę i zobacz jak się sprawuje.

Chyba to rzeczywiście modem. Gry akurat mam na steamie, dlatego też internet jest cały czas włączony. Zalogowałem się, odłączyłem modem (wyjąłem kabel łączący z komputerem) i grałem przez około 3 godz. bez żadnego resetu. Oczywiście muszę to jeszcze sprawdzić z innymi grami, ale to raczej będzie to. I teraz co mam zrobić? Spróbować z innymi wejściami USB? Zainstalować jakieś sterowniki? Jakieś sugestie? :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kame84

Niestety to nie modem, a przynajmniej nie tylko on powoduje resety. Dzisiaj po około 20 min grania znowu BSOD (przy odłączonym modemie) :dry: Co teraz? :rolleyes:

Jeśli chodzi o modem - przepinałem go już we wszystkie wejścia USB, sterowników nie mogę zaktualizować (system pokazuje, że są aktualne) i nadal to samo (z podłączonym do PC modemem) - BSOD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kame84
W dzienniku systemu sprawdź co powoduje te błędy.

Nie znam się na tym, więc podam to co widzę. Zaobserwowane "błędy","krytyczne", "ostrzeżenia" (to tylko z dnia dzisiejszego):

1) Błędy

- Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego: Lbd (ten błąd wystąpił dzisiaj 4 razy)

- Zdarzenia inspekcji zostały porzucone w trakcie transportu. 0

- Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x0000000a (0xc3477a00, 0x00000002, 0x00000000, 0x8328c9a0). Zrzut zapisano w: C:\Windows\MEMORY.DMP. Identyfikator raportu: .

-Nie można utworzyć pliku minizrzutu z pliku pełnego zrzutu.

- Poprzednie zamknięcie systemu przy 16:57:05 na ?2011-?07-?22 było nieoczekiwane.

2) Krytyczne

- System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Przyczyną tego błędu może być fakt, że system przestał odpowiadać, uległ awarii lub nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.

3) Ostrzeżenia:

- Upłynął limit czasu rozpoznawania nazwy duszczyk.com po tym, jak żaden ze skonfigurowanych serwerów DNS nie odpowiedział.

- Upłynął limit czasu rozpoznawania nazwy 6to4.ipv6.microsoft.com po tym, jak żaden ze skonfigurowanych serwerów DNS nie odpowiedział.

- Upłynął limit czasu rozpoznawania nazwy teredo.ipv6.microsoft.com po tym, jak żaden ze skonfigurowanych serwerów DNS nie odpowiedział.

- System Windows wykrył, że plik rejestru nadal jest używany przez inne aplikacje lub usługi. Plik zostanie teraz zwolniony. Aplikacje lub usługi, które używają pliku rejestru, mogą zacząć działać nieprawidłowo.

SZCZEGÓŁY ?

1 user registry handles leaked from \Registry\User\S-1-5-21-2576907686-2073931915-1466535260-1000:

Process 1216 (\Device\HarddiskVolume2\Windows\System32\svchost.exe) has opened key \REGISTRY\USER\S-1-5-21-2576907686-2073931915-1466535260-1000

Dodam, że skanowałem komputer pod kątem występowania wirusów (Avast Free Antyvirus ver. 6.0.1203) oraz złośliwego oprogramowania (Emsisoft Anti-Malware ver. 5.1.0.16 oraz windowsowego Windows Defender).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kame84
Daj log z OTL. Jesteś w stanie określić czy przed tymi BSOD instalowałeś jakiś sprzęt/oprogramowanie?

Co to jest OTL? edit: wygooglowałem, że to program ;) , zaraz ściągnę i wrzucę wynik

Co do sprzętu to nie zmieniałem ani jednej części od kupna 3,5 roku temu. Z oprogramowaniem będzie gorzej, ale ja rzadko coś instaluje, ostatnio nowe stery do karty graficznej (aha, no i oczywiście uaktualnienia Windows Update - te zalecane, ale jakie to nie jestem w stanie powiedzieć)

Log z programu OTL i jeszcze jakiś extras Extras

edit Ja tam nic z tego nie rozumiem :wink:

Jeszcze jedno, przy skanowaniu OTL-em nie zmieniałem żadnych opcji i wszędzie jest zaznaczone "użyj filtrowania" (przy procesach, usługach, itd.). Czy to wystarczy, czy też lepiej zmienić wszędzie na "wszystko" i puścić skan jeszcze raz? A w "skan plików" mam "pliki młodsze niż 30 dni"; "pliki utworzone/zmodyfikowane w przeciągu" ustawione na "młodsze niż". Pierwszy raz na oczy widzę ten program, dlatego też nie wiem co i jak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...