Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pepeszka

Internet - Jaki wybrać?

Polecane posty

Witam. Ostatnio się przeprowadziłem i nie założyłem jeszcze u siebie internetu. Wcześniej korzystałem z radiówki w moim mieście a teraz wolałbym założyć stacjonarny. Chciałem wziąć z UPC ale niestety nie obsługują mojego rejonu. I teraz się zastanawiam czy wziąć TPSA (Neo) czy netie. Miasto to Poznań. Czy moglibyście mi doradzić jaki internet jest dość dobry, żebym nie miał z nim problemów i co najważniejsze który można łatwo przenieść bo niedługo czekać mnie będzie kolejna przeprowadzka. Możecie doradzić ew inny ale nie może być bezprzewodowy ani na limity bo przy moim trybie grania itp limity bym wyczerpał w 2 dni ;)

A i jeszcze pytanko dla tych co mają netie bo ta strona ich jest dzika.. Oferta Netii to teraz jakiś netia spot.. To jest modem na internet normalny? Bo on jest bezprzewodowy tzn że to będzie internet wifi? I będe musiał mieć jakis odbiornik wifi żeby ten internet odbierać wrazie wzięcia netii? Bo ostatnio kupiłem odbiornik LogiLink Wireless N USB Adapter WLAN 2.0. Czy to się nada?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam mam neostrade. W zasadzie to jestem zadowolony (internet mam od tpsa jakieś 4-5 lat). Plusem jest oczywiście brak limitów oraz chyba to że można mieć ją prawie wszędzie. Sam mieszkam w małej miejscowości jakieś 40-50 km właśnie od Poznania i nie miałem problemów z dostępnością. Jedynym problemem, ale w sumie małym jest urządzenie które pełni funkcje chyba routera i nazywa się Livebox. Wymieniałem go jakieś 5-6 razy przez te wszystkie lata. Jednak zaznaczę że ja przez pierwsze 2 lata płaciłem 10zł za wypożyczenie a teraz już mam go zupełnie za darmo. Można podłączyć do niego chyba 4 komputery (przez wi-fi zasięg jakieś chyba 5-6 metrów może więcej ale nie chcę skłamać) sam mam podłączone 3. W sumie za tę cenę nie mogę wybrzydzać dodam również że koszty wymiany w 100% pokrywa tpsa. Jak dla mnie ważnym plusem jest także bezpłatna infolinia co prawda ludzie po drugiej stronie nie zawsze potrafią pomóc (z czasem zdarzało się że w czasie rozmowy sam rozwiązywałem problem i wiedziałem już więcej niż kolega, koleżanka po drugiej stronie). P.S. tylko właśnie może być pewien problem bo nie wiem czy trzeba mieć telefon stacjonarny ale chyba nie wystarczy (tak myślę) kupić lepszy router i wszytko powinno działać. Najlepiej po prostu zadzwoń do nich i ich o wszystko zapytaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz neostradę, teraz ja bynajmniej płacę chyba 69 zł za 20mbitów/s, na łączu telefonicznym, o dziwo netia twierdziła z całą stanowczością że u mnie max 2mbit będzie i to w najlepszym wypadku, a tu proszę 20 śmiga bez problemu :).

Znasz znaczenie słowa bynajmniej?.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem wziąć internet z neo, 20mb ale tam opłata za livebox jest 10zł miesięcznie dodatkowo to jeszcze bym przeżył, ale tam trzeba mieć telefon od nich? Bo na stronie jest napisane że jak nie mam lini telefonicznej to dodatkowo 30zł miesięcznie trzeba płacić za linie telefoniczną.

Sry za double posta ale chce odświeżyć.

Żeby założyć tpsa,netie, vectre trzeba mieć linię telefoniczną. Czy jest jakaś możliwość założyć internet stacjonarny nie mając lini telefonicznej? W neostradzie napisane jest że za podtrzymanie lini 30zl miesięcznie. Jakoś nie chce płacić 110zł miesięcznie za internet.. 70zł internet + 10 livebox + 30 linia.. Ew zna ktoś jakiś internet radiowy który można założyć na ul wrocławskiej (ok. starego rynku)? Chociaż radiówka tak sobie mi pasuje bo już miałem.. Drogie koszty założenia i częste problemy (akurat z administratorem nie miałem problemu, był na miejscu i wrazie czego dojeżdżał odrazu ale internet czesto sie poprostu rozłączał na chwile)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to tego typu rozwiązaniem jest wspomniany przez Ciebie internet radiowy. Przyjeżdżają chłopaki, wiercą dziurę, zakładają antenę i masz net za grosze. Jednakże najgorzej miałbyś w zimę. Kiedy spadnie śnieg, wtedy możesz mieć zrywanie połączeń. Może pozostali koledzy z forum będą jeszcze w stanie Ci doradzić. Ale tak czy inaczej przy internecie radiowym nie potrzebujesz linii telefonicznej co w Twoim przypadku jest chyba plusem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie pozostaje mi nic innego jak wziąć ten internet radiowy. To teraz takie pytanie: Ktoś jest z poznania i używa jakiegoś dobrego internetu radiowego? W googlach troche ciężko znaleźć. Pozatym wolałbym sprawdzonej opinii.

http://tempus.net.pl/pl Znalazłem np taki. Nie wiem czy będzie dobry musze troche poczytać i poszukać jeszcze;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...