Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Vimess

Prośba o wytłumaczenie: Na czym polegają kolejki logowania?

Polecane posty

Zawsze w grach mmo, stronach internetowych i wszelkich innych rzeczach wymagających zalogowania zastanawiały mnie kolejki.

Prosiłbym, żeby ktoś mi wytłumaczył w jaki sposób powstają takie kolejki, czy są one wynikiem błędu wciąż popełnianego przez każdego twórcę programu/gry MMO, który uświadamia sobie o tym dopiero gdy jego produkt ma tak dużo użytkowników, że kolejki powstają. Czy też wynikają z jakichś błędów w architekturze współczesnych komputerów PC i serwerów, czy może jeszcze są do czegoś konieczne ze względów np bezpieczeństwa (albo wszystkiego po trochu). Prosiłbym o odpowiedź, gdyż ostatnio łamałem sobie nad tym głowę, co dziwne w Internecie nic na ten temat nie znalazłem :/ i nie daje mi to spokoju (wiem - dziwne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwery nie są jakimiś magicznymi urządzeniami, to są (prawie) takie same komputery, jak wszystkie inne. Co za tym idzie, żebyś mógł się z nimi połączyć, muszą mieć łącze internetowe o odpowiedniej przepustowości.

Każdy połączony gracz zapycha to łącze (każda wykonywana akcja w MMO to pakiet danych, który jest wysyłany do serwera, a na który przychodzi od serwera odpowiedź), a więc bez jakiegoś odgórnego limitu serwer mógłby zostać zapchany, co miałoby nieprzyjemne konsekwencje dla wszystkich graczy (m.in. potężny lag, freeze, czy wyrzucanie losowych grających).

"Drzewiej bywało", że gdy ten limit był osiągnięty, kolejni gracze dostawali tylko komunikat o nieudanym połączeniu z serwerem. Dzięki kolejce nie tylko wiesz, że serwer stoi i ma się dobrze, ale też orientacyjnie jesteś informowany ile czasu musi minąć, zanim będziesz się mógł zalogować.

Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem pytanie i o to Ci chodziło... : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...