Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BroWCu

Rozwiązany: Internet mobilny - jaki wybrać ?

Polecane posty

Witam! Niebawem skonczy sie moja przegoda z Orange i zastanawiam sie nad zmiana oferty bezprzewodowego internetu (w mojej sytuacji tylko taki moge miec). Oferuja mi 3gb, 44zl abonamentu za przedluzenie umowy. W praktyce internet w Orange spisuje sie miernie, zeby nie powiedziec zalosnie, mimo tego, ze mam moze z kilkometr od nadajnika, ktorego sygnal jest w sumie oddzielony kilkoma budynkami. To moze byc spowodowane tym cienkim modemikiem, ale zabawa z tym to jest niemaly wydatek. Do rzeczy poszukuje oferty z abonamentem maksymalnie do 50zl, limitem gdzies okolo 4gb, z szybkoscia (deklarowana) minimum 512kb/s, najlepiej z przyzwoitym routerem w zestawie oraz mozliwoscia przetestowania oferty na pewien czas. Zastanawiam sie nad pewnymi ofertami Blueconnect i Netii. Moglibyscie mi doradzic o wyborze oferty? Mam nadzieje ze moje wymagania da sie spelnic :tongue: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BroWCu Bo to co masz koło domu to nadajnik gsm który nadaje tylko edge wiec predkość niewielka.

Sprawdziłem twoją lokalizację- fatalne położenie szybki internet masz tylko w miasteczkach oddalonych dobre 10km.

Co ciekawe znajdujesz się w samym centrum okręgu nadajników orange cdma - 1mbps, i niskie pingi, tylko ze odległoś może być zbyt duża bez dodatkowej anteny kierunkowej, a i z nią może być problem. Proponuje pójść do orange i przedstawić sytuacje. mieszkam tu i tu. Niby masz blisko nadajnik, ale dowiedziałeś sie, ze jest to tylko gsm. I przy okazji dowiedziałeś sie, ze jesteś w samy srodku nadajników cdma i nie jesteś pewien czy w ogóle to złapiesz wiec może dadzą Ci wziąć cdma na próbę(nawet w drodze wyjątku bo nie wiem czy w tej ofercie jest taka opcja) bo modem który dają lepiej łapie zasięg niż te małe modemiki łapiące cdma. Pewien nie jestem ale dodając bardzo mocną antenę kierunkową(liczmy nawet za 150zł ale to i tak w sumie niezła hulanka) dobrze ustawioną powinieneś mieć stabilne połączenie. Alternatywy? Wg mnie nie ma. Najbliższe nadajniki 3g - Jędrzejów i Sędziszów i wątpię zeby dodanie anteny, która w tym wypadku to obowiązek a i to zadna pewność ze zadziała.

Mała rada - jeżeli cdma wypaliłoby - weź ofertę jaka Ci pasuje, tylko najkrócej - modemy od tego sporo kosztują a potem przejdz na free- większe limity a z cdma możesz korzystać, a modem który weźmiesz za 1zł(lub bez i taniej umowa o 30%) sprzedasz na allegro za 150-300zł:) i ta ewentualna antena się zwróci, czy też od razu kupienie modemu i sprzedaż tego, który byś dostał

Ale zaraz;/ jaką ty masz teraz ofertę? bo cena i pakiet to chyba freedom pro?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady illuvatar, wyprobuje je :happy: . Glupio przyznac ale nie wiem jaka mam teraz oferte, moze cie naprowadze: place 42 zl abonamentu, a limit mam gdzies okolo 3 gb. Juz raz przedluzalem umowe z Orange. Zastanawialem nad zmiana operatora (internetowego oczywiscie), czy w mojej sytuacji to w ogole ma sens Blueconnect, Netia, lub cokolwiek lepszego. Zatanawiam sie nad Netia, gdyz ma calkiem dobra oferte. Dowiedzialem sie o Netii, ze niby nie ma siedziby i troche mnie to niepokoi. Z ta antena sprawa jest taka, ze nie jestem pewny, czy zadziala, bo wokol mojego domu rosnie las i czy on nie uniemozliwi antenie odbior? Z internetem radiowym tak bylo. :dry: . Poza tym jak taka antene podlaczyc, do karty sieciowej, do modemu?

Przepraszam, to sie wiecej nie powtorzy :happy: . Uzywam modemu na usb ICON 225, dostalem go w zestawie przy zakupie oferty, gdzies w 2008r. Modemik jest raczej cienki, jak na moj gust. Przy przedluzeniu umowy oferuja mi router, znajomy informatyk powiedzial ze jakikolwiek router i tak bedzie szybszy od tego modemu, pozostaje tylko kwestia jak bardzo. W moim przypadku jednak kazde przyspieszenie internetu jest na wage zlota, chocby 1 kb/s. Zreszta internetu uzywam tylko i wylacznie w domu, nie zdarzyla mi sie sytuacja bym go chociaz wynosl na dwor, wiec router za bodajze 1 zl i na dodatek siec Wi-fi w domu dla mnie ma sens. Jednak czy ma sens zrezygnowanie z uslug Orange i ucieczka do innego operatoa internetowego, jak Netia, Play, czy Blueconnect? Ten limit 3 gb w Orange jest... przgnebiajacy. :laugh: .

Nie pisz posta pod postem. Używaj opcji "Edytuj".-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz na umowie bo po modemie to masz free.

Jedyne co możesz zrobić to

- radiówka

- orange freedom pro czyli cdma ale na próbę przy minimalnym zasięgu(ale działa) warto będzie pomyśleć o poprawieniu jakości połączenia w postaci odpowiedniej anteny. Zmiana modemu to nadal pozostanie w starej technologi z której wiecej nie wyciśniesz, bo skoro masz umowę od 2008 to pdp Twoja karta może nie być przystosowana do działania w cdma(choć mi to brzmiało kiedyś głupotą konsultantów w orange ale kto wie). Wg mapy na orange jesteś w cdma, wg mnie niekoniecznie. dlatego warto pogadać z ekipą z salonu i wyjaśnić kulturalnie i miło o co Ci chodzi.

icon to stara zabawka, ale średnia, najlepsze modemy to te z wyjściem antenowym a tobie nie dają rootera tylko modem z rooterem huaweii e5:) A przy braniu OFdP - bierz rootera Axesstel którykolwiek model:) Antene podłączasz do modemu. ale z tym Ci nie doradzę:) za cienki jestem:) do tego jest profesjonalne forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytam sie w salonie o to cdma. Staralem sie o internet radiowy, jednak mili panowie pomachali tylko jakimis uzadzonkami i powiedzieli, ze nie bede mial zasiegu przez drzewa. Co prawda ich badanie ograniczylo sie go chodzenia po podworku, mysle jednak, ze gdyby antene umiescic na dachu domu moze mialbym zasieg. Sa to jednak dywagacje. Kuzyn mieszka blisko mnie, tylko na wzgorzu i radiowke ma. Bylem wczoraj u ciotki, ktora ma jakis router, sprawdzilem transfer i powiem ze predkosc przyzwoita, ok. 100kb/s, to juz jest cos. Tez ma internet z Orange. Na routerze byl symbol tej firmy, wiec to chyba raczej ten modem z routerem o ktorym mowiles. Apropo modemow, w sumie moglbym miec lepszy, jednak jezeli o nie chodzi, czesto ich jakosc jest wprost proporcjonalna do ich ceny. Zamierzam raczej wziac ten ich router, a skoro dostaje go wlasciwie za free...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda jak normalny rooter to raczej cdma. Hm ta czytam co piszesz i mam co prawda kosztowny pomysł ale ostatecznie niegłupi. oferta OFdP(oragne freedom pro) jest dużo słabsza od OF(orange free)

http://www.orange.pl/portal/map/map/internet_freedom_pro vs http://www.orange.pl/portal/map/map/internet_free_computer

oczywiście jest względnie tansza. w orange nic poniżej oferty 59 sie nie liczy - a tu masz coś ważnego - nocny nielimitowany transfer, jeżeli to jest dla Ciebie istotne mam ciekawy pomysł - lecisz do ciotki i prosisz o pożyczenie modemu i instalujesz cały sprzęt u siebie i sprawdzasz jak działa(obowiązkowo z kartą i nie zapomnij pinu). Jeżeli byłoby ok. to mozesz na alledrogo kupić axesstela, bo jednak są. http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&...41b45ce82fe39d8 powinna mieć któryś z tych modeli,bo innych nie ma (a jak pożyczysz możesz stestować i własną kartę sim czy w cdma działa). Zostajesz przy OF(sprawdz wreszcie na umowie co masz;p) i bierzesz tą 59 i teraz z modemem - modem możesz sprzedać na alledrogo, bez modemu - tańszy abonament(ale tylko 10%) . I jeszcze jedno - antety które są w powyższym linku to beznadzieja i nie tykać:) i po drugie, pewien nie jestem, ale kiedyś we wszystkich OF cdma było aktywne, dlatego warto się zapytać czy po cichu czegoś nie zmienili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzialem od Orange router axess mv500, ze standardem cdma. Na razie na okres probny 30 dni. Internet jest szybszy, jednak to wszystko co moge o nim powiedziec. Spodziewalem sie duzo wiecej. Sygnal jest po prostu za slaby i nic sie na to nie poradzi. Oferta to freedom pro za 49 zl, dodatkowo doladowanie na wybrany numer z Orange w wysokosci 20 zl. Abonament wynosi wiec w rzeczywistosci 29 zl, poza tym mam 1 gb limitu wiecej. Sama oferta jest zalkiem atrakcyjna musze powiedziec, no i mam doladowanie wliczone w abonament. :laugh: Z tym pomyslem o wyciagnieciu routera od ciotki wpadlem przed toba :wink: , jednak ona nie byla skora go dac, gdyz jak twierdzila po rozlaczeniu kabli od nowa trzeba bedzie wgrywac sterowniki i podlaczac, co dla mnie jest bzdura. Gdyby nie wlaczac komputera po rozlaczeniu nic by sie chyba nie stalo. Nie chcialem sie narzucac i robic klopotu, wiec nie wzialem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie zna to się nie wie:) choć szczerze, jak jest źle zainstalowane oprogramowanie od orange w win7 to prawda, po ponownym uruchomieniu systemu nie chce się połączyć z netem:) Mówię to z własnego doświadczenia.

Zasięg da się poprawić - w modemie masz antenę, odkręcasz i podpinasz kabel od kierunowej, która musi być idealnie ustawiona:)

Pamieaj ze max speed w teorii to 1mbps, i jeszcze jedno, powinieneś mieć dość niskie pingi(jak na bezprzewodowy) więc możesz nawet pograć w sieciówki, a te dużo transferu nie żrą. Cieszę sie ze mogłem pomóc:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie ciesze ze mi pomogles :tongue: . Ta moja ciotka ma xp i szczerze to raczej sie nie zna na kompach, mogla sobie cos ubzdurac. Jeszcze pewna uwaga o szybkosci, czasami jest wrecz (jak na moje standardy) zabojczo szybka, a raz wrecz przeciwnie. Jednak tak czy siak jest szybszy, teraz przegladanie zdjec w google earth to sama przyjemnosc, laduja sie stosunkowo szybko. Z ta antena chyba sobie daruje, nawet nie wiedzialbym jak ja ustawic. Gdyby mozna komus zaplacic zeby to zrobil profesjonajnie i skutecznie to inna bajka. Chyba pozostane przy tej ofercie. Wielkie dzieki illuvatar. :kwiatek:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...