Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

EverybodyLies

Rozdzielczość ekranu

Polecane posty

Witam! Mam pewien problem z rozdzielczością ekranu na pulpicie i w grach. Otóż gdy ustawię dosyć dużą rozdzielczość na pulpicie, to obraz się ucina, podobnie jest z grami. Z tych większych rozdzielczości, to jedynie 1400x1050 jest odpowiednia i obraz jest cały, nie ucięty nigdzie. Nie wiem, może muszę jakieś sterowniki zainstalować, dostałem jakąś płytkę z monitorem.

Model monitora: Benq G2222HD.

Poradzi ktoś, co mam zrobić

EDIT: Mam nadzieję, że w dobrym dziale założyłem temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim złączem podłączyłeś monitor - D-Sub/VGA czy DVI? Jeśli to pierwsze to poszukaj w monitorze opcji automatycznej regulacji obrazu, lub też ręcznej. Generalnie rzecz biorąc jak CRT wymagały ręcznej regulacji, tak LCD też mogą jeśli są podłączone starszym złączem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yoyo2 chodzi Ci o to menu w monitorze? Jakiej opcji szukać?

EDIT: Sorka pomyliłem monitory, mój model to G2220HD, ale to chyba i tak dużej różnicy nie robi. Co do kabla, to jakiejś przejściówki używałem. Da radę jakoś sprawdzić jakim złączem to jest podłączone?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No miałem taką przejściówkę z monitorem i jej użyłem, więc chyba powinno być złącze DVI, mam rację? ale w menu monitora Input jest wybrany na D-Sub.

EDIT: @yoyo2 no o ile mi wiadomo, to moja karta - HD5830 XTREME ma wejście DVI, tylko nie mogę go nigdzie znaleźć:P jest tylko jedno wejście, przez które podłączyłem monitor przy pomocy przejściówki. Są tam z tyłu jakieś dwa otwory, ale raczej monitora pod to nie podłączę. Całkiem zielony jestem w tych sprawach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G_10.jpg

To jest złącze DVI. Powinieneś nim podłączyć monitor, ale nie używając przejściówki na D-Sub (bo to wtedy traci cały sens). Inna sprawa że zdaje się kabla DVI do tego monitora nie dają i trzeba by było samemu wykombinować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak naciśniesz Enter to pokażę Ci złączę i przełączy między D-Sub i DVI.Jeżeli masz podpiętą konsolę pod DVI np. a kompa pod D-Sub to można między nimi "skakać" tak więc spróbuj nacisnąć Enter i wtedy przejdzie na DVI jeżeli je podłączysz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...