Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

qwerton

Rozwiązany: Dziwny program uruchamiający się ze startem windowsa

Polecane posty

Mam pytanie związane z tym, że kiedy włączam kompa to na pasku aktywnych, uruchomionych programów pojawia się coś dziwnego, coś, czego wcześniej (chyba) tam nie było, co nazywa się "Zasilanie napędów dysków optycznych" jeszcze obok nazwy napisane jest "włączone", wcześnej tego chyba w ogóle nie było. Przeglądałem autostart przec CC cleaner i nie znalazłem informacji o tym programie. Jak się kliknie prawym na ikonkę uruchominego programiku to wyskakuje okno gdzie mam do wyboru jakieś dziwne opcje związane z blokadą automatyczną napędu dysków optycznych.

Mam windows 7, czy jest to normalny program występujący na tym systemie ? Tak się zastanawiam czy czasem to nie trojan, podszywający się pod niby użyteczne oprogramowanie :). Przepraszam, że w ostatnim czase tak męcze pytaniami, ale zwalilo się na mnie parę problemów natury elektronicznej :).

Z góry dzięki, pozdrawiam.

EDIT: Lapek jest firmy Toshiba satellite, nie wiem czy to istotne, ale napisałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pliczek, który znajduje się na pasku uruchomionych programów nazywa się właśnie zaislanie napędów dysków optycznych :). Przed chwilą wpisałem w google. nazwę pliku spacja toshiba i często ocś podobnego było wymienione, jako rzekoma funkcja lapka, na wszelki wypadek log z OTL-u, usunąć samego pliku nawet sie nie da, nie da się też na pulpit nawet przeciągnąć :).

Log z powłączanymi filtrami i plikami młodszymi niż 30 dni :): (wrzuciłem oba pliki, które wygenerował OTL)

http://wklej.org/hash/c36831ca4b6/

http://wklej.org/id/549980/

@baVan

W OTL-u jest więcej info, ale dzięki za radę :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego szkodliwego w procesach i usługach nie widzę, więc najpewniej to jest plik od Toshiby.

@baVan Hijack This i 64-bitowy Windows to nie jest najlepsze połączenie. Niestety, ale Hijack This nie widzi poprawnie 64-bitowej warstwy systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...