Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Blackie

2-3 blue sreeny na godzinę

Polecane posty

Witam

Wszystko zaczęło się jakieś 2 tygodnie temu. Szukałem w internecie podobnego tematu. Nie znalazłem.

Kupiłem kartę graficzną Amd/Ati 6970. Zamontowałem, odpaliłem kompka, zainstalowałem nowe sterowniki, bo te od 5830 nie działały i wszystko ok. Jednak gdy zacząłem grać w jakąkolwiek grę, zaczęły się niespodzianki. Blue screen średnio raz na 15-20 minut. Nie zapisałem co tam było. Pamiętam tylko początek komunikatu: STOP 0xa0000001. Dalej było 0x0000005. Reszty nie pamiętam.

Robiłem różne cuda. Czyszczenie dysku C, odinstalowanie i czyszczenie pozostałości po sterownikach. I lipa. Wcześniej jeszcze dźwięk zaczął pukać, stukać, burczeć, więc przepiąłem głośniki do wbudowanej karty w mobo Gigabyte. I działa. Creativa, który wariował zostawiłem w kompie. Jednynie wyłączyłem go w menadżerze urządzeń.

Czyli dźwiękowa ześwirowała, a teraz pojawiają się blue screeny jak komary latem.

Nie wiem co z tym zrobić. Krew mnie już zalewa. Na dodatek linki w IE 9 w ulubionych poukładały się alfabetycznie i wszystko się zmieszało. Oczywiście nie wiem jak to odkręcić. Co mam zrobić tym błękitem na ekranie? Reinstalkę, co mnie przeraża, czy może zastrzelić komputer za udawanie wariata?

BlueScreen View pokazał jeszcze cosik takiego: atikmdag.sys i dxgkrln.sys. Nie wiem co to za wynalazki.

Mój zestaw to :

C2D 8400,

Radek 6970,

płyta Gigabyte GA-EP45-DS3,

2 x 2GB ram DDR2,

5 twardych, 3 różne napędy i zasilacz Chieftec 560 W. OS Windows 7 64bit. To chyba wszystko. Co mam zrobić z tym całym bajzlem? :rozpacz:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób usuwałeś stare sterowniki? (jakie dokładnie kroki wykonałeś) Mi to wygląda tak, jakby stare sterowniki coś mieszały. Spróbuj czegoś takiego:

1. Odinstaluj całe oprogramowanie AMD/ATI z poziomu apletu w Panelu sterowania.

2. Uruchom Driver Sweepera w trybie awaryjnym i pozwól mu usunąć resztki po sterownikach.

3. Zainstaluj nowe sterowniki.

4. Przeinstaluj DirectXa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, Driver sweepera używałem, ale w normalnym trybie. Jak przeinstalować DX11? Ono chyba jest na stałe w Win7. A swoją drogą, to kretyństwo, że niektóre gry wymuszają instalowanie DX 9. Jak kliknę "nie", to instalacja gry kończy się natychmiast.

O zasilaczu też myślałem. Podobno z tym wszystkim (jeszcze są trzy wiatraczki z diodkami) powinienem mieć jakieś 650 Watt. A mam raptem 560. Wszystko się zaczęło po wstawieniu tego Radka 6970. Czyżby faktycznie zasilanie?

Na razie pobawię się ze sterownikami. Mam 11.5. Nowe 11.6 powinny wyjść niedługo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

To raczej będzie kwestia zasilania. Pomijam fakt że przy C2D Radeon 6970 się nudzi, według mnie, to za mocna karta do tego procesora. Do tego po co Ci 3 napędy? Jedna stacja dyskietek i porządne DVD nie wystarczą? Ograniczyłbym też liczbę dysków - zamiast pięciu dwa, ale za to pojemniejsze.

W Windows 7 standardowo zainstalowany jest DirectX 9 a nie 11.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, Driver sweepera używałem, ale w normalnym trybie.

I pewnie to był błąd. Driver Sweeper użyty w trybie normalnym robi tak naprawdę niewiele. Dopiero w trybie awaryjnym może on się dopchać do rzeczy, które należy usunąć, by to wszystko jakoś wyglądało.

Jak przeinstalować DX11?

Po prostu zainstaluj go raz jeszcze.

A swoją drogą, to kretyństwo, że niektóre gry wymuszają instalowanie DX 9.

Wynika to z tego, że DirectX 10 oraz 11 nie zawierają w sobie wcześniejszych wersji DirectXa. Możesz to spokojnie zainstalować i problem powinien zniknąć. DX9 nie gryzie się z DX11.

W Windows 7 standardowo zainstalowany jest DirectX 9 a nie 11.

Nie. W Windows 7 zainstalowany jest na starcie DX11. To DX9 trzeba doinstalować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też coś mi się tak wydawało, że w Seven jest DX 11, a w Viście 10. Skoro jednak 9 nie gryzie się z 11, to będę trochę spokojniejszy.

Gdzieś czytałem, że DX 11 jest dostępny tylko podczas instalacji W7. Jednak ostatnio coś mi się przewinęło w internecie - jakaś intalka DX 11.

Z kolei ostatnio czytałem - chyba w PC Formacie, że praktycznie każdy dostępny na rynku procesor bez problemu da radę współpracować z nowymi kartami.

Napędy mam 3 z kilku powodów. Każdy z nich jest inny. Ma inne funkcje. No i w każdym jest jakaś płyta. Nie chce mi się non stop zmieniać płyt w jednym napędzie. Co innego gdy są 3. Robiłem obrazy gier, ale nie każda chce się uruchomić z obrazu dvd-rom. Więc mam 3 napędy. Więcej nie planuję. Chyba, że blue ray będzie bardziej rozpowszechniony. W ogóle ostatnio nie mogę pograć w stare NBA 2003. Gra się uruchamia, ale tylko tabelki. Parkiet i zawodnicy już nie. Muszę spróbować w wirtualnym XP.

Jeszcze nie próbowałem grać w nic. Pogram trochę, i zobaczę jak się komputer zachowuje.

Chciałem też wymienić dwa HD 250 na jakiś jeden większy. Tylko nie starczy mi literek na partycje. :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wszystkiego. Nie pomogło. Mocniejszy zasilacz i tak był potrzebny. Więc straty nie ma. 850 watt powinno wystarczyć na ten cały komputer.

Pomogło dopiero wyjęcie z komputera uszkodzonej karty dźwiękowej. Od trzech dni torturuję peceta i nie robi niemiłych niespodzianek.

Z jednej strony nie spodziewałem się, że uszkodzony odłączony element może tak zadziałać, ale z drugiej strony, jeśli np. w telewizorze coś się uszkodzi, to trzeba to wywalić, bo cały TV jest do bani. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...