Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Heriss

Antywirus

Polecane posty

Witam. Proszę was o poradę. Chodzi o wybór antywirusa. Obecnie posiadam darmową Avirę, a także McAfee 2010 (tyle,że bez aktywnej już subskrybcji). Czy uważacie, że Avira wystarczy do ochrony komputera, czy też warto by było dodać jeszcze jakiegoś antywirusa ? Jeśli tak, to proszę o poradę w wyborze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sagitarius587

Co do antywirusa + firewall:

http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Interne...dows,12952.html

Jak będzie komputer muliło to avast 6.0 lub avg 2011 ver.10, plus zapora Comodo Personal Firewall lub PC Tools Firewall Plus.

Dodatkowo:

- skanery na rządanie

http://www.dobreprogramy.pl/Emsisoft-Emerg...dows,13269.html

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-A...dows,13117.html

- jak masz Mozilla Firefox ~ dodatki:

Adblock Plus, NoScript

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Temat poruszany tysiące razy.Ja używałem dłuższy czas pakietu Comodo i było całkiem OK.Tyle że trochę spowalnia kompa.Większość ludzi narzeka na Avast i czepia się że to badziewie a nie antywirus.Tutaj się nie zgodzę gdyż obecnie jadę na Avast i jest wszystko Spoko.Poleciłbym ci (tu wszystko zależy od mocy kompa), jak mówiłem Comodo może kompa spowolnić.A więc polecam:

1.Avast + Firewall od Comodo

2.Avira + Firewall od Comodo

3.Cały pakiet czyli COMODO INTERNET SECURITY

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sagitarius587

->sebi1295 Zamiast aviry lepiej AVG Anti-Virus Free Edition 2011.

Chodzi mi o skanera w czasie rzeczywistym, oraz o dodatkowe funkcje.

W wykrywaniu wirusów podczas skanowania avira, jest dobra. Choć ja wole stosować do tego Malwarebytes lub Emegergency Kit - czołówka w wykrywaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Być może ale ja jak mówiłem, (możecie się nie zgadzać jak wiele osób) polecam Avast.Wiele osób ma o nim dobre zdanie a wiele i złe.Niemniej polecam Avast, firewall od Comodo i do tego Malware Brytes Anti Malware (MBAM) i masz pełną ochronę kompa.Przy odpowiednim użyciu zbyt wiele świństwa nie powinno się przedostać.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam darmową Avirę, a także McAfee 2010

Nie używaj dwóch antywirusów na raz, szczególnie jeśli oba posiadają tryb skanowania w czasie rzeczywistym.

Od siebie polecam pakiet Comodo. A co do AVG to swego czasu kiedy ją testowałem potrafiła bardzo mocno obciążyć kompa podczas skanowania, Avira to też IMO dobry wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malware Brytes Anti Malware

Jak coś polecasz, to wypada tego czegoś poprawną nazwę podać.

Z tego co się orientuję, to w kwestii Avasta nic się nie zmieniło od ostatniego razu, gdy go sprawdzałem, więc lepiej go sobie darować. No niestety, ale twórcy Avasta od dawna uważają, że wirusy wystarczy wykryć, a nie usunąć. Poniekąd mają rację, bo dzięki temu Avast zajmuje wysokie miejsca w syntetycznych rankingach. Tyle tylko, że przeciętnemu użytkownikowi kompa samo wykrycie zagrożenia nic nie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...