Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

exploder1531

Relevant Knowledge - co to jest i jak się pozbyć

Polecane posty

Otóż, już dawno zauważyłem proces "rlvkngl.exe", oraz wiele kilka żeczy z nim związanych. Np. gdy go wyłączyłem w procesach, Google Chrome mi się zawiesiło, denerwuje mnie to że sam się włącza. Gdy włączyłem Internet Explorer zauważyłem, że pojawiło się okienko o tytule "Relevant Knowledge" i to była reklama. Zauważyłem też, że gdy np. przeglądam dużo kart w internecie ten proces coraz bardziej spowalnia mi komputer. A żeby to naprawić muszę zrestartować komputer, gdyż gdy wyłączę to w procesach to zaraz się włączy ponownie i zacznie spowalniać komputer, nie pozwalając na dalsze używanie komputera bez restartu. I teraz moje pytanie - co to jest, i jak się tego pozbyć. (o ile to nie zaszkodzi)

Edit.: Słyszałem wiele możliwości o tym, co to jest. Np. Spyware, adware, trojan, plik systemowy i wiele innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę Ci program, który mi tu polecono i okzał się dobry (skasował mi malware, których Mcafee nawet nie znalazł), a program się nazywa malwarebytes'antimalvare :) Przeskanuj dokładnie tym wszystkie dyski (błyskawicznego skanowania w wersji bezpłatnej bodajże się nie da wykonać)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(błyskawicznego skanowania w wersji bezpłatnej bodajże się nie da wykonać)

Da się, ale to nie jest najlepszy pomysł.

Po przeskanowaniu dysków programem Malwarebytes' Anti-Malware wyświetlony zostanie log. Zamieść go na forum, to sprawdzi się, czy coś jeszcze nie siedzi w systemie. Samo Relevant Knowledge Malwarebytes' bez oporów usuwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Malwarebytes' usunie to, co znalazł.

Następnie wykonaj następujące kroki:

1. Uruchom program OTL. W OTL pozaznaczaj opcje Infekcja LOP - Sprawdzanie oraz Infekcja Purity - Sprawdzanie, Skanuj wszystkich użytkowników (resztę zostaw bez zmian), poza tym we wszystkich sekcjach zaznacz opcję Użyj filtrowania i kliknij Skanuj.

2. Jeśli masz jakieś programy emulujące napędy, to ściągnij program Defogger, uruchom go i wyłącz nim emulację napędów. Następnie uruchom ponownie system.

3. Ściągnij program GMER. Nie zmieniaj żadnych opcji i kliknij przycisk Szukaj. Po zakończeniu pracy zostaniesz poinformowany, że log został zapisany w schowku. Otwórz notatnik, wklej go i zapisz na dysku.

W przypadku problemów z GMERem spróbuj uruchomić go w trybie awaryjnym, jeśli i to się nie uda, to będzie trzeba kombinować inaczej.

Na forum zamieść logi z Malwarebytes', OTL (otl.txt oraz extras.txt) i GMERa. Daj je albo jako załączniki do posta, albo wrzuć na wklej.org, a tu daj linka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...