Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CzesiekMM

Pentagram Cerberus P6331-42 - Problem z podłaczeniem w Aster

Polecane posty

Witam, na początku powiem, że nie jestem magikiem jesli chodzi o routery, modemy i iinne sieci. Problem Polega na tym, że zakupilem router Pentagram Cerberus P 6331-42 ADSL 2+ wi-fi 802.11b/g i chcąc go podłączyć pod laptopa natrafiam na problem. Podpinam router do zasilania, kabel telefoniczny i ten łączący router z laptopem. Wkładam płytkę żeb wiedzieć co i jak robić. Konfiguracja w panelu sterowania -> właściwościach połączenia itp przebiega pomyslnie. odpalam przeglądarke loguje się i wchodze w quick start gdzie jestem prowadzony przez konfiguracje. Wpisuje hasło, wybieram strefę czasową i dalej nie wiem za bardzo co wybrać (dynamic ip, statić ip, PPPoE/PPPoA i Bridge Mode) wybieram PPPoE bo jest napisane ze dla większości użytkowników. Dalej pojawia się okno żeby wrpowadzić login i hasło (to od dostawcy internetu) tylko wpisywałem wszystkie hasła i loginy jakie tylko miałem gdzies na faktórach czy umowach i to nie działa. Nawet konsultant aster powiedziałe ze powinno to być to co do Wilgi. Kiedy wchodzę w centrum sieci to jest pokazane ze komputer jest podłączony do routera poprawnie ale router do internetu nie ma juz połączenia. Pomocy. próbowałem tez na dynamic ip i nic to nie daje.....moze cos zle robie, moze o czyms nie wiem.....dodam tylko ze brat ma taki sam router i internet w netii i tam smiga okej na ustawianiu PPPoE/PPPoA.

Liczę na pomoc, pozdrawiam

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów w dziale Internet i sieci. - politan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś zły router. Routery ADSL/ADSL2+ wykorzystywane są w sieciach wymagających do poprawnego działania modemu Netia, Neostrada itp. ASTER korzysta z routerów bez wbudowanego modemu ADSL. Router postaraj się sprzedać lub zwrócić i kupić zwykły router DSL (wejście WAN ma być na kabel RJ-45 a nie RJ-11 jak masz w tym momencie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...